Infocentra

AKTUÁLNĚ

Informační centrum Obnovitelné zdroje a malá vodní elektrárna Hučák:

  • - Muzejní noc se koná 17. května 2019. Začátek v 18:00, konec 24:00. Prohlídka bude probíhat každou půl hodinu, první tedy 18:00, poslední 23:30.

  • - Přednáška z prázdninového putování „Slovinskem v oblacích, na vodě i v podzemí" se koná 28. května 2019 od 16:00. Přednáší RNDr. PhDr. Ivo Králíček Ph.D.

 

JE TemelínInfocentrum jaderné elektrárny Temelín

Novinka: Virtuální prohlídka elektrárny! Jaderná elektrárna Temelín leží přibližně 24 km od Českých Budějovic a 5 km od Týna nad Vltavou. Elektřinu vyrábí ve dvou výrobních blocích s tlakovodními reaktory VVER 1000 typu V 320.

Kdy nás můžete navštívit?

Pro zájemce o volnou prohlídku a individuální návštěvníky je informační centrum otevřeno každý den (včetně sobot a nedělí) od 9.00 do 16.00 hod., v červenci a srpnu od 9.00 do 17.30 hod.


JE DukovanyInfocentrum jaderné elektrárny Dukovany

Novinka: Virtuální prohlídka elektrárny! Elektrárna Dukovany je druhou největší jadernou elektrárnou s instalovaným elektrickým výkonem 2 040 MW a nachází se asi 30 km jihovýchodně od Třebíče, v trojúhelníku, který je vymezen obcemi Dukovany, Slavětice a Rouchovany.DSND - IC Dukovany

Naše energie vás posouvá vpřed! - Dobíjecí stanice pro elektromobily v lokalitě JE Dukovany.

Kdy nás můžete navštívit?

Otevřeno je každý den od 9.00 do 16.00, kromě státních svátků (24., 25., 26. 12., 1. 1. a na Velikonoční pondělí) a každého prvního pondělí v měsíci. V období letních prázdnin je provozní doba prodloužena od 9.00 do 17.00 hodin.


Informační centrum Obnovitelné zdrojeInfocentrum Obnovitelné zdroje

Informační centrum je umístěno v secesní budově malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. Představí vám principy a možnosti využití energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce a biomasy, představí také tepelné čerpadlo a geotermální energii.

DSND - IC Dukovany

Naše energie vás posouvá vpřed! - Dobíjecí stanice pro elektromobily v lokalitě Vodní elektrárna Hučák.

Exkurze zdarma! Kdy nás můžete navštívit?

Informační centrum je otevřeno pro veřejnost denně od 9.00 – 16.00 hodin. Na vyžádání je možné zajistit exkurzi už od 7.00 hodin. Infocentrum a malá vodní elektrárna jsou z technických důvodů uzavřeny: každé první pondělí v měsíci (technický den) a tyto státní svátky - Velikonoční pondělí, vánoční svátky 24.-26.12., Silvestr a Nový rok. POZOR! Po dobu modernizace malé vodní elektrárny Hučák, jejíž ukončení je plánováno cca na druhou polovinu roku 2019, nebude pro veřejnost při prohlídce malé vodní elektrárny přístupný prostor její strojovny. O obnovení prohlídek malé vodní elektrárny v plném rozsahu budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.


Vodní elektrárna DalešiceInfocentrum vodní elektrárny Dalešice

Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice byla vybudována v katastru obce Kramolín v letech 1970 až 1978 na řece Jihlavě. Sypaná hráz je cca 100 m vysoká, ve strojovně elektrárny jsou čtyři reverzní Francisovy turbíny, každá o výkonu 120 MW.

Kdy nás můžete navštívit?

Červenec - srpen (letní prázdniny): Po - Ne (vč. státních svátků), 9:00 - 16:00
Září - červen: Po - Ne, 9:00 - 16:00, předem objednané skupiny od 8 osob (kromě státních svátků – 24. 12., 25. 12., 26. 12., 1. 1. a Velikonočního pondělí).


Vodní elektrárna Dlohé StráněInfocentrum vodní elektrárny Dlouhé stráně

Novinka: Virtuální prohlídka elektrárny! Základní informace Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je vybudována v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Mnohé její objekty byly umístěny do podzemí a objekty na povrchu jsou ohleduplně začleněny do přírody.

Kdy nás můžete navštívit?

Celoročně ve všedních dnech včetně svátků, sobot a nedělí od 8.00 do 17.00 hod. (poslední exkurze od 16:00) vždy po předchozím objednání.


Vodní elektrárna LipnoInfocentrum vodní elektrárny Lipno

Novinka: Virtuální prohlídka elektrárny! Vodní elektrárna Lipno I je součástí vltavské kaskády. Její nádrž s rozlohou téměř 50 km2 představuje svou plochou naše největší umělé jezero. Obsah nádrže 306 mil. m3 vody je využíván pro víceleté řízení odtoku.

Kdy nás můžete navštívit?

V letní turistické sezoně od 15. června do 15. září je centrum otevřeno denně od 10 do 16 hodin (poslední prohlídka od 15 hod.). Mimo sezónu je informační centrum k dispozici na základě objednávky.


Ledvice-IIIInfocentrum Ledvice

Upozornění:

- 30.4. bude uzavřené Infocentrum z provozních důvodů

Novinka: Virtuální prohlídka! Infocentrum Ledvice je umístěno v prostorách administrativní budovy Elektrárny Ledvice, která leží na úpatí Krušných hor nedaleko měst Bílina a Teplice v Čechách.

Novinka: prosklená vyhlídka s přístupným ochozem ve výšce 144 metrů na nejvyšší průmyslové stavbě v České republice - vrcholku bloku kotelny elektrárny Ledvice!

Informační centrum Ledvice je zaměřené na klasickou uhelnou energetiku a je tak první link - mapa dobíjecích stanic ČEZsvého druhu v České republice. Tématicky doplňuje ostatní informační centra Skupiny ČEZ zaměřená na jadernou energetiku či obnovitelné zdroje.

Naše energie vás posouvá vpřed! - Dobíjecí stanice pro elektromobily v lokalitě Nový zdroj Ledvice.

Exkurze zdarma! Kdy nás můžete navštívit?

Infocentrum je otevřeno pro veřejnost od úterý do soboty od 8.00 do 16.00 hodin (s výjimkou státních svátků). Pro návštěvu Infocentra Ledvice lze využít bezplatné autobusové spojení! (výstup nazastávce "Ledvice úpravna uhlí")


OrlíkInfocentrum vodní elektrárny Orlík

Novinka: Virtuální prohlídka elektrárny! Regionální informační centrum v Solenicích slouží jako zázemí exkurzím do vodní elektrárny a hráze Orlík. Infocentrum nemá pevně stanovenou otevírací dobu. Funguje při konání exkurzí skupiny osob po telefonické dohodě na 737 50 69 50. Exkurze do provozu – strojovny a hráze je možná po rezervaci na stejném čísle sedm dní v týdnu. Exkurze je vhodná pro děti od 6 let. V létě je možné absolvovat lodní výlet od zámku Orlík k hrázi s následnou prohlídkou elektrárny a hráze. Na lodi se během jízdy promítá film ze stavby přehrady a další historické snímky.

Kontakt pro objednání

Exkurzi do elektrárny Orlík si je nutné rezervovat na tel. 737 506 950 (číslo je funkční denně od 6:00 do 20:00), nebo e-mailem pisecko {zavináč} email {tečka} cz.


Vodní elektrárna ŠtěchoviceInfocentrum vodní elektrárny Štěchovice

Novinka: Virtuální prohlídka elektrárny! Vodní dílo Štěchovice bylo budováno v letech 1938 až 1947. Betonová přehrada s žulovým obkladem je 22,5 m vysoká a 120 m dlouhá. K vodnímu dílu patří i plavební komora, která překonává rozdíl mezi horní a spodní hladinou 19,10 m a je ojedinělá ve střední Evropě.

Exkurze zdarma! Kdy nás můžete navštívit?

Celoročně vždy po předchozím objednání. Objednávejte se prosím v pracovní dny od 8:00 do 15:00 hodin.


Informační centrum VydraInfocentra malých vodních elektráren Vydra a Čeňkova Pila a stálá expozice "Šumavská energie"

Novinka: Virtuální prohlídka elektrárny! Expozice obsahuje mj. krajinný model území od Modravy po soutok Vydry a Křemelné, historické přístroje i modely vodních elektráren s aktivní simulací technologického procesu. Návštěvníci mohou shlédnout některou z tematicky souvisejících videokazet a prohlédnout si i blízkou národní technickou památku, malou vodní elektrárnu Čeňkova Pila z roku 1912.

Velká část expozice je zaměřena na Vchynicko-Tetovský plavební kanál. Nově zde zájemci najdou i informace o energetické Skupině ČEZ a vodních elektrárnách jejích členských společností. 

Exkurze zdarma! Kdy nás můžete navštívit?

V květnu a říjnu jen středa a sobota, od 1. června do 30. září denně kromě pondělí. Začátky prohlídek jsou v 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. V období listopad – duben jsou možné pouze prohlídky pro větší skupiny, které jsou předem objednané.Objednávky přes telefon, kontakt: Alena Janoutová, tel. 774 978 806 (pouze pondělí, středa a čtvrtek 7:00 - 8:30 hodin.)

slidehow-ETUELEKTRÁRNA PO MODERNIZACI

Exkurze zdarma! Využijte možnost návštěvy provozu modernizované uhelné elektrárny Tušimice a návštěvního a vzdělávacího centra. Prosíme, předem se objednejte!

Kontakt: Marie Tučková,  tel. 720 733 105, marie.tuckova {zavináč} cez {tečka} cz Průvodci: Jaroslav Drozdík, tel. 720 733 106 a Přemysl Jirout 606 916 419

  • GPS souřadnice: Loc: 50°22'51.07"N, 13°20'09.41E
  • denně včetně státních svátků 9:00-16:00 hod., v červenci a srpnu do 17:30 hod.; zavřeno 1. 1., 24. 12., 25. 12., 26. 12., 31. 12.
  • stáhněte si mapu cyklotras v okolí Kadaně!
  • Nejbližší zastávka veřejné dopravy: II. ELNA (autobus)

Parkování – bezplatné parkoviště před hlavní vrátnicí elektrárny

Novinka: Virtuální prohlídka elektrárny! Mezi roky 2007 a 2012 prošla elektrárna Tušimice II  grandiózní komplexní obnovou, která zajistí její budoucí provoz podle současných evropských standardů přibližně do roku 2035, kdy se předpokládá vytěžení sousedního dolu Libouš. Účinnost elektrárny se zvýšila o 6 % čímž dochází k 14% úspoře paliva na vyrobenou MWh. Modernizovaná technologie umožní spalovat v budoucnu i méně kvalitní palivo z dolu Libouš.

Exkurzi do Tušimic doporučujeme spojit s návštěvou Malé vodní elektrárny Želina na řece Ohři, která je pozoruhodnou architektonickou a technicko-historickou památkou! Exkurze zdarma! V zimním období (listopad - březen) se na MVE Želina z důvodu bezpečnosti neprovádí.

Podívejte se na trailer - pozvánku k návštěvě modernizované uhelné elektrárny Tušimice!

 

kudy z nudy - logo

 

Vytisknout mapu

Vyhledat body v okolí:

ve vzdálenosti