Gymnázium olympijských nadějí dostalo od ČEZ Škodu Fabia

2. 11. 2011

Mladé atlety, nadějné kanoisty nebo juniorské sportovní střelce bude nově na tréninky a závody rozvážet Škoda Fabia Combi, kterou Gymnázium olympijských nadějí získalo od společnosti ČEZ. Ta tak na jihu Čech darovala v pořadí již jedenáctý užitný automobil.

K přepravě mladých sportovců českobudějovické sportovní gymnázium využívá pouze dva vozy. Přestože Ford Tourneo umožňuje převézt až devět cestujících, nestačí přepravní požadavky pokrývat. Když je nejhůř škola zapojuje 17 let starou Škodu Forman. Proto vedení školy získání šest let staré Fabie vítá. „Forman, který je z roku 1994, již jezdí pouze silou vůle. Usilovali jsme o jeho nahrazení. Díky Fabii od společnosti ČEZ bude nyní přeprava našich studentů bezpečnější,“ říká ředitel gymnázia Jiří Krauskopf.
Nový přírůstek do vozového parku chce škola využívat sedm dní v týdnu. „Sport je u nás součástí výuky. Studenty tak musíme přesunout ze školy na sportoviště a zpět. Přes týden je to o dopravě na tréninky, o víkendech pak na závody,“ představuje využití auta Krauskopf.
Podle generálního ředitele společnosti ČEZ Správa majetku Jana Kaliny jsou předávaná vozidla vždy v dobrém stavu. „Pravidelně každý rok jezdí auta na servisní prohlídky a technickou revizí procházejí i před vlastním předáním. Auto je v dobrém stavu a na českobudějovickém gymnázium jistě mladým sportovcům odvede dobrou službu,“ poznamenává Jan Kalina.
Svůj vozový park společnost ČEZ obnovuje pravidelně každý rok. „Jsme rádi, že se nám na jih Čech daří tato vyřazená, ale technicky velmi dobrá auta získávat pro potřeby obcí a neziskových organizací. Tato pomoc je dalším kamínkem do mozaiky spolupráce společnosti ČEZ a Jihočeského kraje,“ říká Antonín Ješátko, zástupce ředitele JE Temelín.


Ing. Marek Sviták
tiskový mluvčí JE Temelín