Aktuality z jaderných elektráren str. 1665

Provoz JE Temelín

Temelín pokračuje v plnění programu zkoušek

V průběhu včerejšího dne provozní pracovníci elektrárny, při současném plnění testů a zkoušek plánovaných v programu energetického spouštění podetapy do 55%, postupně zvyšovali výkon reaktoru.

21. 3. 2001

Provoz JE Temelín

Navštívit české jaderné elektrárny a nahlédnout do jejich bezpečnostní dokumentace může každý

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín navštíví ročně více než 50 000 návštěvníků především z řad škol, ale i široká veřejnost z České republiky a zahraničí (hlavně z Rakouska a Německa) tuto možnost hojně využívá. Každý se tedy může telefonicky objednat v rámci organizované skupiny a profesionální průvodci jej provedou jadernou elektrárnou.

14. 3. 2001

Provoz JE Dukovany

Cvičení Milénium 2001 na Jaderné elektrárně Dukovany

Dnes 13. 3. 2001 bylo v Jaderné elektrárně Dukovany zahájeno cvičení "Zvládání krizové situace s ukrytím personálu", které na základě požadavků Atomového zákona má za cíl procvičit zvládnutí mimořádné situace personálem v jaderné elektrárně a upevnit znalosti zásad chování při mimořádných událostech.

13. 3. 2001

Provoz JE Temelín

Třetí podetapa energetického spouštění je ukončena

Dnes byla ukončena již třetí podetapa energetického spouštění prvního bloku JE Temelín, která byla limitována výkonem reaktoru do 30%. Reaktor byl plánovaně odstaven a blok byl ve 12.33 hodin převeden do režimu 3.

8. 3. 2001