25. 11. 2021

ČEZ opět varuje před podvodnými reklamami

Na internetu se opakovaně objevily reklamy související s obchodováním s kryptoměnami a akciemi, které jsou lživé a zneužívají dobrého jména společnosti ČEZ a jejích představitelů. ČEZ nemá s těmito reklamami nic společného a zajišťuje jejich stáhnutí. Nemůžeme nicméně zaručit, že podvodníci nebudou své kroky opakovat.

Reklamy lákaly na údajný nový způsob automatického obchodování s kryptoměnami, který prý ČEZ vyvinul, a obsahovaly i zcela smyšlená vyjádření představitelů společnosti ČEZ. Šířily se zejména prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Podvodné stránky slibovaly nereálné zisky a vyzývaly uživatele k registraci. Apelujeme na všechny, kdo se s takovou reklamou setkali, aby tyto stránky ignorovali, a především aby odmítli registraci a nezadávali žádné osobní údaje.

Celou věcí se velmi intenzivně zabývá právní oddělení ČEZ společně s útvarem compliance a útvarem ochrana Skupiny ČEZ.

Pokud tento typ podvodné reklamy zaznamenáte na sociálních sítích, budeme rádi, když na dané síti na tento příspěvek upozorníte, tj. nahlásíte jej jako podvodný.  Čím více hlášení provozovatel dostane, tím pravděpodobněji bude daná reklama zablokována, čímž pomůžete především dalším uživatelům, kteří by se mohli nachytat.