1. 9. 2021

Dukovanské září ve znamení zdravého pohybu

Jubilejní ročník turistického pochodu Dukovanské stezky startuje už v sobotu 4. září. Příznivci turistiky se mohou už podvacátépáté vydat podzimní slunečnou přírodou do okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Všechny trasy v délce 6, 12, 20 a 30 km vás letos zavedou nejen do obce Dukovany, ale především do malebného prostředí údolí řeky Jihlavy.

Start je před Infocentrem elektrárny Dukovany od 8 do 11 hodin, kde malí i velcí pochodníci obdrží startovní průkaz a mapu s popisem trasy. Trasy vedou většinou po značených turistických stezkách a jsou směřovány do údolí řeky Jihlavy.

„Dukovanské stezky organizujeme letos už podvacáté páté. Většina z nás strávila v elektrárně celý svůj profesní život a máme to tady rádi. Proto chceme návštěvníkům regionu ukázat z blízka i z daleka pestrost a rozmanitost zdejší přírody, která není provozem elektrárny nijak dotčena,“ říká Bohuslav Valenta z oddílu vysokohorské turistiky TJ Spartak Třebíč, který je organizátorem pochodu.

Pro účastníky je zajištěna zdarma doprava z Třebíče. V cíli pochodu nebude chybět odměna za vytrvalost v podobě občerstvení. Více informací na stránkách akce zde Pochod Dukovanske stezky 2021 (webnode.cz).

Pro ty, kteří mají raději rychlejší pohyb, jsou připraveny v září další dvě sportovní akce. Ve středu 8. září proběhne v Třebíči – Borovině na hrázi malého rybníka tradiční Běh energetiků, kde budou připraveny trasy pro všechny věkové kategorie - více zde: Nadcházející Akce – Cyklistika TJ Spartak Třebíč (wz.cz). V sobotu 21. září se pojede, opět pod věžemi Jaderné elektrárny Dukovany, závod v silniční cyklistice Dukovanské okruhy - více zde: Vysočina Cycling - cyklistika na Vysočině, tým, závody a trénink (vysocinacycling.cz)