18. 4. 2024

Pozvánka na Den země na Hučáku

Hradec Králové, 18. dubna 2024 – Přijďte s námi oslavit Den země na Hučák! Budeme se na vás těšit v neděli 21. dubna od 9 do 16 hodin. Vstup je zdarma!

Přijďte k nám na Hučák oslavit Den Země. Pro děti bude připravena naučná stezka zaměřená na ochranu přírody, recyklaci a šetření energií. Děti i dospělé zároveň zveme na prohlídku strojovny naší historické vodní elektrárny.

Důležité informace pro zájemce:

Akce se koná v neděli  21. dubna 2024 od 9 do 16 hodin na IC Obnovitelné zdroje Hučák v centru Hradce Králové.

A co si pro vás průvodci připravili: Prohlídky strojovny v 10, 12 a 14 hodin, naučnou stezku s úkoly, tvořivé dílničky na téma recyklace, virtuální realitu. Vstup je zdarma!.

Zúčastnit se můžete i fotosoutěže o ceny! Vyfoťte co nejoriginálnějším způsobem secesní budovu elektrárny Hučák a vyhrajte dárkový balíček od společnosti. ČEZ. Své fotografie zasílejte na infocentrum.oze@cez.cz do 31. 5. 2024. Výherce soutěže bude vybrán průvodci našeho informačního centra. Abychom ale nenechali vše na nich, o druhé ceně rozhodnou sami návštěvníci infocentra hlasováním, které se bude konat od 1. do 30. 6. 2024 na naší recepci. Všechna pravidla soutěže naleznete na www.cez.cz/hucak

Malá vodní elektrárna Hučák je místo, kde se zabaví celá rodina! Malí energetici se vyřádí v dětském koutku, vyzkouší si jednu ze tří her ve virtuální realitě a budou svědky zábavných fyzikálních pokusů v naší laboratoři. Díky nespočtu interaktivních modelů návštěvníci zjistí, jak se vyrábí elektřina pomocí síly vody, větru, slunce a dalších čistých obnovitelných zdrojů.

Třešničkou na dortu je návštěva původní zrekonstruované strojovny elektrárny, kde vyrábí elektrickou energii tři generátory.

Dětské návštěvníky jistě přiláká krásný moderní dětský koutek, který kombinuje vzdělání se zábavou. Děti tam najdou edukativní stěnu, zkoušku vodivosti, fungování elektráren, obkreslovací led stůl s motivem elektrárny a skřítků Enerů, nabíjecí lavičku a lego stěnu.

Smart Guide – na Hučáku máme v rámci mobilního průvodce Smart Guide (aplikace na mobilu) nabízíme dva typy komentovaných audio tras, dlouhou a krátkou, které obě končí v našem Informačním centru.

Informační centrum obnovitelných zdrojů Hučák v Hradci Králové

Infocentrum umístěné v historické secesní budově Malé vodní elektrárny Hučák v centru Hradce Králové poutavou formou představuje principy a možnosti energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce, biomasy a geotermální energie, současně nabízí pohled a exkurzi v prostorách historické stoleté plně funkční malé vodní elektrárny.

Více info : www.cez.cz/hucak

Křižíkova 788, 500 03 Hradec Králové
tel.: 492 122 660, 725 781 564-5, e-mail: infocentrum.oze@cez.cz , www.cez.cz/hucak