11. 10. 2023

Temelínský běh s novým traťovým rekordem

Přesně 15:47 minut. Takový je nový traťový rekord v hlavním závodě na pět kilometrů Temelínského běhu. Na členité trase v parku kolem Infocentra temelínské elektrárny ho zaběhl teprve šestnáctiletý dorostenec Filip Toul z pořádajícího oddílu SK Čtyři Dvory České Budějovice. Dosavadní traťový rekord překonal o dvanáct sekund. Celkově se běhu, který v minulosti byl součástí Mistrovství ČR v přespolním běhu, zúčastnilo ve dvanácti věkových kategorií sedm desítek běžců.

říká spokojený Filip, který v letošním roce na Mistrovství České republiky dorostu na dráze vyhrál běh na 1 500 m a vede v této disciplíně letošní republikové dorostenecké tabulky.

Mezi ženami nejrychleji pět kilometrů za 21:11 minut zdolala Pavla Stulíková z Dřítně.

Na start Temelínského běhu se také poprvé postavil i velitel temelínských hasičů Martin Novotný. „Dřív jsem běhal kratší tratě závodně, teď už běhám pro radost, tak dvakrát až třikrát týdně. Byl to příjemný závod, na krásné trati, v přírodě. Přišli jsme i se synem Markem, který si zaběhl kilometr.“ 

Nejmladší běžci do devíti let zdolávali půlkilometrový okruh, vítězství si do Písku odvezl devítiletý Pavel Kalamár, mezi děvčaty zvítězila Vendula Dvořáková z oddílu SKOK Jindřichův Hradec. „Běhám většinou takové delší tratě, nejraději mám dvě stě metrů. Dneska se mi běželo dobře. Minulý týden jsem vyhrála závody ve Veselí,“ pochlubila se devítiletá Vendulka.

Kvalitní výsledky, solidní účast a skvělá atmosféra potěšily ředitele závodu Pavla Suchého z pořádajícího atletického oddílu SK Čtyři Dvory České Budějovice. „Dnešní závod se povedl, padaly krásné výkony, jen je škoda, že nevyšlo lepší počasí. V příštím roce bychom rádi na tradici navázali a začátkem října uspořádali u temelínského infocentra již 6. ročník závodu,“ říká na závěr sportovního dne Pavel Suchý.