4. 6. 2024

V Temelíně zahájili svatební sezónu

Ivana Havlová z Dolního Bukovska a Martin Marek z Doňova jsou letošním prvním párem, který uzavřel sňatek „ve stínu“ chladicích věží Jaderné elektrárny Temelín. Snoubence v zámeckém parku kolem zdejšího infocentra o víkendu oddal starosta obce Temelín Josef Váca. Byl to již 139. svatební obřad, který se pod temelínskými dominantami od roku 2006 uskutečnil.

Pár svatbu začal plánovat v únoru. Temelínský zámecký park si snoubenci vybrali proto, že chtěli být oddáni venku v přírodě.

„Byli jsme se tu podívat kamarádce na svatbě a moc se nám zdejší prostředí líbilo. Termín svatby jsme chtěli stihnout ještě před prázdninami, než se nám rodina a přátelé rozjedou na dovolené. V elektrárně jsme nebyli, ale navštívil ji syn a dost ho všechno zaujalo,“

uvedli novomanželé.

Pro elektrárnu Temelín jde o letošní první svatební obřad, další tři páry si už rezervovaly termín. Od roku 2006 v zámeckém parku kolem Infocentra jaderné elektrárny proběhlo už 139 svatebních obřadů.

Za téměř dvacet svatebních sezón je Temelín na významnou životní událost připraven. Oddávajícím je zpravidla starosta obec Temelín, pro snoubence má elektrárna připravenu svatební bránu a počítá i s mokrou variantou uvnitř Infocentra v zámečku Vysoký Hrádek. Nejčastěji si však páry vybírají ostrůvek v zámeckém parku.