19. 5. 2019

Ve Velinách bylo slavnostně otevřeno nové Oranžové hřiště

Nové Oranžové hřiště nedaleko obecního úřadu bylo slavnostně otevřeno tento víkend. Nejen děti, ale i místní sportovní nadšenci si nové multifunkční hřiště s rozmanitým využitím moc pochvalují. Na realizaci hřiště získala obec od Nadace ČEZ 300 tisíc korun.

Počasí jako na objednávku, spousta dětí i rodičů a skvělá atmosféra provázela otevření a přestřižení pásky u Oranžového hřiště v obci Veliny nedaleko Holic. Nejen děti, ale i dospělí se zúčastnili prvních sportovních aktivit na novém hřišti hned vedle toho fotbalového. Provoz hřiště zahájili za všeobecného veselí ženy s netradičním turnajem v tenise, a to osmi hrou, společnou výhrou pak byla salátová mísa - plná čerstvého salátu.

„Za nové hřiště bych rád poděkoval především Nadaci ČEZ, která nám přispěla částkou 300 tisíc korun,“

říká starosta obce Petr Krejcar.

„Nové hřiště jsme opravdu potřebovali. Sportovní vyžití ocení nejen děti, ale i dospělí a velkou výhodou je i zázemí šaten a posezení, které jsou hned vedle nového hřiště. A vidíte, že zájem je veliký,“ usmívá se starosta obce.

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.