18. 10. 2022

Zaměstnanci Temelína se nechali očkovat další posilující dávkou proti covid

Sto třicet lidí se tento týden nechalo v Jaderné elektrárně Temelín očkovat proti nemoci Covid. V drtivé většině šlo o posilující čtvrtou dávku. Očkování pracovníků kritické infrastruktury je dobrovolné, ČEZ ho chce svým zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům maximálně usnadnit a posílit tak kolektivní imunitu. Celkově je v Temelíně naočkováno téměř devadesát procent zaměstnanců.

Očkování energetiků v prostorách vlastního testovacího centra provádí najatá zdravotnická organizace. Pro pracovníky Temelína je očkování dobrovolné. Lidé si mohou vybrat jednu ze dvou vakcín – Pfizer/Biontech a Moderna.

„Je jen dobře, že současná situace není tak dramatická jako v minulých letech. Není to ale důvod k podcenění, proto se snažíme zájemcům očkování co nejvíce usnadnit. Zázemí a systém máme v Temelíně vybudovaný, navazujeme tak pouze na očkování, které tady v určitých intervalech stále probíhá,“

uvedl Daniel Rous, bezpečnostní ředitel Skupiny ČEZ.

ČEZ pro temelínské zaměstnance zajišťuje očkování během celého roku. Naposledy v Temelíně očkovali v polovině září. Další termín připravili energetici pro své zaměstnance na polovinu listopadu. S ohledem na příznivou situaci zatím nebyl důvod, aby na jaderných elektrárnách přijímali zvýšená ochranná opatření.

„Pokud to bude potřeba, jsme schopni posílit ochranu velice rychle. Systém máme z minulosti nastavený a opatření budeme přijímat v návaznosti na vývoj,“

doplnil Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.