12. 10. 2020

Zaměstnanci Temelína se očkovali proti chřipce

Více než tři stovky zaměstnanců Temelína využily nabídku svého zaměstnavatele a zdarma se nechaly očkovat proti chřipce. ČEZ se tak snaží snížit dopady virových onemocnění na své zaměstnance.

Rozsáhlý program dobrovolného přeočkování proti chřipce rozjeli personalisté Skupiny ČEZ. Zaměstnanci energetické společnosti se vůbec poprvé mohli nechat zdarma očkovat proti tomuto virovému onemocnění. Tímto krokem chce ČEZ snížit dopady virových onemocnění na své zaměstnance a zajistit bezpečný a plynulý provoz. Jen v Temelíně možnost využilo více než tři sta padesát zaměstnanců.

„Jsme součást kritické infrastruktury, musíme zajistit bezpečný provoz elektrárny a spolehlivé dodávky elektřiny pro záchranáře, firmy i lidi. Všichni se teď chráníme především před nemocí COVID-19. Nesmíme ale zapomínat ani na další virová onemocnění, která tady pořád jsou a která by mohla průběh pandemie COVID-19 zkomplikovat,“

uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderná elektrárny Temelín, který právě letos poprvé očkování absolvoval.

Jen v České republice od ledna do března chřipkou onemocní sta tisíce lidí. Postihuje plíce, dýchací cesty a provází je vysoké horečky. Jednou z obran je pravidelné očkování. Složení vakcíny se každý rok mění v souladu s chřipkovými kmeny, které se pro daný rok předpokládají. Čím dříve se člověk očkuje, tím dříve má protilátky, ideálně stihnout očkování ještě před nástupem epidemie,“ upozorňuje ředitel zdravotního úseku TeamPrevent-santé MUDr. David Pohlreich, jeden z koordinátorů celé akce.

V rámci péče o zdraví zaměstnanců nabízí společnost ČEZ také vybraným zaměstnancům očkování proti spalničkám a klíšťové encefalitidě. V Temelíně i nadále platí ochranná proticovidová opatření. Jde především o měření teploty na vstupu do elektrárny, nošení roušek ve vnitřních prostorách, využívání elektronické komunikace, práce z domova nebo důraz na dezinfekci.