Infocentrum Hučák

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

VIRTUÁLNÍ REALITA

NÁVŠTĚVA STROJOVNY ELEKTRÁRNY

LABORATOŘ S POKUSY

DĚTSKÝ KOUTEK

VSTUP ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak se vyrábí elektřina z obnovitelných zdrojů? Potom jste na správné adrese. V našem infocentru vám představíme, jak se dá k výrobě elektřiny využít síla vody, větru, slunce, ale také biomasy a geotermální energie. Během prohlídky navíc můžete navštívit i strojovnu elektrárny!

Naše infocentrum najdete v samém srdci Hradce Králové – v krásné secesní budově malé vodní elektrárny Hučák. Na malé i velké tu čeká spousta zážitků a zábavy. Těšit se můžete na interaktivní exponáty, laboratoř s pokusy i virtuální realitu! Na své si ale přijdou také fanoušci historie. Věděli jste, že elektrárna Hučák zásobí své okolí elektřinou už od roku 1912? Nechybí proto historické exponáty dokumentující tradici využívání obnovitelných zdrojů a samozřejmě ani návštěva původní strojovny elektrárny.

Vítaní jsou u nás i ti úplně nejmenší. Vyřádit se mohou ve zbrusu novém dětském koutku, kde si užijí spoustu legrace, ale také se něčemu přiučí. Průvodci světem energie jim budou skřítci Eneři – Watík, Joulinka a jejich kamarádi!

Aktuálně z infocentra

Virtuální realita, fyzikální pokusy i dětský koutek...

...nejen to vás aktuálně čeká v našem infocentru. Navštivte nás s celou rodinou a nechte se nabít novými zážitky!

Co říkají naši návštěvníci

„Skvělý zážitek pro dospělé i děti! Ty jsme nemohli odtrhnout od virtuální reality, kde soutěžily o nejrychlejšího hráče. Manžel, který pracuje v oboru, byl nadšený z návštěvy strojovny. Syn u generátorů prohlásil, že bude jednou pracovat jako strojník a vyrábět elektřinu. :-)"

Dana H.

„Pro děti byla návštěva vašeho infocentra velkým zážitkem, o kterém i po pár dnech pořád mluví. Vyzkoušely si u vás všechny modely, stavěly skládačky, zahrály si hry pomocí virtuální reality a s průvodkyní, která byla opravdu moc milá, navštívili laboratoř s pokusy. Palec nahoru!“

Petra R.

„Prostředí infocentra je moc příjemné, moderní a vzdušené. Program, který nabízíte, zase bohatý a pestrý. Navštívili jsme vás s celou rodinou a zabavili jsme se jak my s mužem, tak obě dcerky. Děkujeme za hezky strávený den."

Tereza L

„Mile mě překvapilo, jaké moderní infocentrum se může ukrývat v interiéru historické secesní budovy. Je to hezký kontrast k původní dobové strojovně elektrárny. Prohlídka byla vynikající, výklad průvodce byl lidsky podaný a obohacující. Jednotlivé exponáty jsme si mohli libovolně vyzkoušet. Náš kluk se u vás vyřádil. Nadchlo ho to tak, že bych se vůbec nedivil, kdyby se z něj stal jednou energetik. Díky za to!“

Tomáš P.

Navštivte nás

Na prohlídku elektrárny a infocentra s větší skupinou (10 a více osob) je potřeba se alespoň týden předem rezervovat na tel. č.: 492 122 660, 725 781 564 či 725 781 565. K dispozici jsme vám také na e-mailu: infocentrum.oze@cez.cz. Exkurze začíná v infocentru, pokračuje návštěvou strojovny elektrárny a končí opět v infocentru, kde si během výkladu našich odborných průvodců vyzkoušíte interaktivní modely či pokusy v laboratoři.

Na individuální prohlídky elektrárny (pro menší skupinky do 10 osob) není nutné se objednávat předem. Exkurze do strojovny elektrárny se konají od úterý do pátku ve 14:00 hod. a o víkendech a státních svátcích v 10:00 a 14:00 hod. Po přivítání v infocentru vás čeká návštěva strojovny elektrárny a v případě zájmu také volná prohlídka infocentra se všemi exponáty a modely.

Na individuální prohlídku infocentra (bez návštěvy strojovny elektrárny) můžete dorazit bez předchozí rezervace kdykoliv během otevírací doby.

Máte speciální požadavky? Rádi vám vyjdeme vstříc. Prohlídky přizpůsobíme na míru každému, od mateřských škol po seniorské skupiny. Na vyžádání je také možné zajistit exkurzi už od 8:00 hod.

Vstup zdarma

Bezbarierový přístup

Vhodné pro děti

Vhodné pro školy

Prodej turistických předmětů

Kdo vás provede infocentrem

Veronika

Patrik

Veronika

Bára

Jak se objednat

Na prohlídku elektrárny a infocentra s větší skupinou (10 a více osob) je vždy potřeba objednat se minimálně týden předem telefonicky nebo e-mailem.

Individuální prohlídky jsou možné bez předchozí registrace.

Tel.: 492 122 660
Mobil: 725 781 564 či 725 781 565
E-mail: infocentrum.oze@cez.cz

Otevírací doba

Otevřeno úterý až neděle od 9:00 do 16:00 hod.

Časy prohlídek strojovny elektrárny
ÚT–PÁ od 14:00 hod.
SO–NE a státní svátky od 10:00 a 14:00 hod.

Kdy máme zavřeno
Každé pondělí
Vánoce (24. 12. – 26. 12)
Silvestr (31. 12.) a Nový rok (1. 1.)

Kde nás najdete

Infocentrum Obnovitelné zdroje
Malá vodní elektrárna Hučák
Křižíkova 788
500 03 Hradec Králové
GPS: 50°12'27.36"N, 15°49'36.24"E

Infocentrum Hučák

Autem
Placené zastřešené parkování v parkovacím domě RegioCentrum a podél Eliščina nábřeží nebo bezplatné parkoviště Flošna.

Na kole
Hučák leží přímo na Labské cyklotrase.

Veřejnou dopravou
Nejbližší zastávka veřejné dopravy: Hradec Králové, zastávka Terminál HD (autobus), Zimní stadion (zastávka MHD autobus) nebo Adalbertinum (zastávka MHD autobus).

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Audio průvodce Hučák

SmartGuide
Aplikace SmartGuide