INFOCENTRUM Hučák

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

VIRTUÁLNÍ REALITA

NÁVŠTĚVA STROJOVNY ELEKTRÁRNY

LABORATOŘ S POKUSY

DĚTSKÝ KOUTEK

VSTUP ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak se vyrábí elektřina z obnovitelných zdrojů? Potom jste na správné adrese. V našem infocentru vám představíme, jak se dá k výrobě elektřiny využít síla vody, větru, slunce, ale také biomasy a geotermální energie. Během prohlídky navíc můžete navštívit i strojovnu elektrárny!

Naše infocentrum najdete v samém srdci Hradce Králové – v krásné secesní budově malé vodní elektrárny Hučák. Na malé i velké tu čeká spousta zážitků a zábavy. Těšit se můžete na interaktivní exponáty, laboratoř s pokusy i virtuální realitu! Na své si ale přijdou také fanoušci historie. Věděli jste, že elektrárna Hučák zásobí své okolí elektřinou už od roku 1912? Nechybí proto historické exponáty dokumentující tradici využívání obnovitelných zdrojů a samozřejmě ani návštěva původní strojovny elektrárny.

Vítaní jsou u nás i ti úplně nejmenší. Vyřádit se mohou ve zbrusu novém dětském koutku, kde si užijí spoustu legrace, ale také se něčemu přiučí. Průvodci světem energie jim budou skřítci Eneři – Watík, Joulinka a jejich kamarádi!

Aktuálně z infocentra

Ve středu 5. 1. máme zavřeno

Omlouváme se, ale ve středu 5. 1. je infocentrum z technických důvodů zavřené.

Infocentrum je od 10. 1. 2022 dočasně uzavřeno

Kvůli nepříznivé situaci s covid-19 jsou od pondělí 10. 1. 2022 brány našeho infocentra uzavřeny a běžné exkurze neprobíhají. Toto preventivní opatření jsme zavedli proto, abychom neohrozili bezpečnost a zdraví našich zaměstnanců, kteří se starají o spolehlivé dodávky elektrické energie do vašich domovů. O znovuotevření vás budeme včas informovat, mezitím nás můžete navštívit alespoň virtuálně. Děkujeme za pochopení.

NAVŠTIVTE NÁS VIRTUÁLNĚ

Co říkají naši návštěvníci

„Skvělý zážitek pro dospělé i děti! Ty jsme nemohli odtrhnout od virtuální reality, kde soutěžily o nejrychlejšího hráče. Manžel, který pracuje v oboru, byl nadšený z návštěvy strojovny. Syn u generátorů prohlásil, že bude jednou pracovat jako strojník a vyrábět elektřinu. :-)"

Dana H.

„Pro děti byla návštěva vašeho infocentra velkým zážitkem, o kterém i po pár dnech pořád mluví. Vyzkoušely si u vás všechny modely, stavěly skládačky, zahrály si hry pomocí virtuální reality a s průvodkyní, která byla opravdu moc milá, navštívili laboratoř s pokusy. Palec nahoru!“

Petra R.

„Prostředí infocentra je moc příjemné, moderní a vzdušené. Program, který nabízíte, zase bohatý a pestrý. Navštívili jsme vás s celou rodinou a zabavili jsme se jak my s mužem, tak obě dcerky. Děkujeme za hezky strávený den."

Tereza L

„Mile mě překvapilo, jaké moderní infocentrum se může ukrývat v interiéru historické secesní budovy. Je to hezký kontrast k původní dobové strojovně elektrárny. Prohlídka byla vynikající, výklad průvodce byl lidsky podaný a obohacující. Jednotlivé exponáty jsme si mohli libovolně vyzkoušet. Náš kluk se u vás vyřádil. Nadchlo ho to tak, že bych se vůbec nedivil, kdyby se z něj stal jednou energetik. Díky za to!“

Tomáš P.

Navštivte nás

Kvůli nepříznivé situaci s covid-19 jsou od pondělí 10. 1. 2022 brány našeho infocentra dočasně uzavřeny a běžné exkurze neprobíhají.

O znovuotevření vás budeme včas informovat, mezitím nás můžete navštívit online.

REGISTRUJTE SE ZDARMA NA PROHLÍDKU VIRTUÁLNĚ V ELEKTRÁRNĚ>>>

Vstup zdarma

Bezbarierový přístup

Vhodné pro děti

Vhodné pro školy

Prodej turistických předmětů

Kdo vás provede infocentrem

Veronika

Patrik

Pavel

Veronika

Bára

Jak se objednat

Tel.: 492 122 660
Mobil: 725 781 564 či 725 781 565
E-mail: infocentrum.oze@cez.cz

Otevírací doba

Infocentrum je od 10. 1. 2022 kvůli situaci s covid-19 dočasně uzavřeno.

Kde nás najdete

Infocentrum Obnovitelné zdroje
Malá vodní elektrárna Hučák
Křižíkova 788
500 03 Hradec Králové
GPS: 50°12'27.36"N, 15°49'36.24"E

INFOCENTRUM Hučák

Autem
Placené zastřešené parkování v parkovacím domě RegioCentrum a podél Eliščina nábřeží nebo bezplatné parkoviště Flošna.

Na kole
Hučák leží přímo na Labské cyklotrase.

Veřejnou dopravou
Nejbližší zastávka veřejné dopravy: Hradec Králové, zastávka Terminál HD (autobus), Zimní stadion (zastávka MHD autobus) nebo Adalbertinum (zastávka MHD autobus).

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Audio průvodce Hučák

SmartGuide
Aplikace SmartGuide