Infocentrum Ledvice

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

NEJVYŠŠÍ ROZHLEDNA V ČR

ZÁBAVA PRO CELOU RODINU

DĚTSKÝ KOUTEK

3D KINO A INTERAKTIVNÍ EXPONÁTY

VSTUP ZDARMA

Infocentrum Elektrárny Ledvice je zaměřené na klasickou energetiku, a je tak vůbec první a jediné svého druhu v ČR. Tematicky doplňuje ostatní infocentra Skupiny ČEZ věnující se jaderné energetice a obnovitelným zdrojům. V areálu elektrárny se navíc ukrývá jeden unikát – rozhledna vysoká 140 metrů!

V moderních prostorách infocentra na vás čekají tři patra nabitá zážitky a poznáním. Těšit se můžete na interaktivní expozici plnou virtuálních prvků a audiovizuálních technologií, díky kterým zjistíte, jak taková elektrárna vlastně funguje. Součástí expozice je i část zaměřená na přírodu a rekultivaci krajiny, kde si vyzkoušíte on-line měření fotosyntézy živého stromu a mnoho dalšího! Během prohlídky doporučujeme navštívit také naši rozhlednu s prosklenou vyhlídkou a přístupným ochozem. Naskytne se vám neopakovatelný výhled na okolní krajinu, ocitnete se totiž na střeše nejvyšší průmyslové stavby v Česku.

Zábavu si u nás užijí i ti nejmenší. Nově jsme pro ně připravili dětský koutek plný her. Kdo by si nechtěl zahrát na permoníky nebo si zaskákat panáka se skřítky Enery? Právě Watík, Joulinka a jejich kamarádi naučí děti o energetice spoustu zajímavostí.

Aktuálně z infocentra

NOVINKA: Exkurze areálem elektrárny

Objednejte se nově na exkurzi areálem naší elektrárny. Vždy ve čtvrtek od 16:00 a v sobotu od 11:00 hodin máte jedinečnou možnost projít se v doprovodu odborného průvodce exteriérem našeho provozu. Uvidíte turbíny Protur, venkovní stavbu původní části elektrárny či chladicí věž. Navštívíte také nejvyšší rozhlednu v ČR a nahlédnete do kotelny.

Co říkají naši návštěvníci

„V infocentru jsme byli hlavně kvůli synovi, kterého energetika už od 8 let hodně zajímá. Kdyby to šlo, strávil by u vás celý den. Kromě exponátů si vyhrál na patře plném her pro děti a velký zážitek byla také rozhledna. Nadšená byla celá rodina. Děkujeme!"

Radim D.

„Je skvělé, že se u vás zabaví snad každá generace. My do infocentra vyrazili s dětmi i dědečkem. Odnášíme si nezapomenutelný zážitek, spoustu nových znalostí a hezké suvenýry k tomu. Doporučuji návštěvu všem z nedaleka i z daleka.“

Barbora V.

„Úžasná prohlídka a poutavý výklad od paní průvodkyně. Exponáty byly interaktivní, takže ideální zábava pro děti. Třešničkou na dortu byla návštěva rozhledny. Naštěstí nám vyšlo počasí na jedničku a stejně hodnotím i výlet k vám. :-)"

Simona L.

„Často kolem elektrárny jezdívám, ale až minulý víkend mě napadlo podívat se k vám s rodinou do infocentra a na rozhlednu. Musím uznat, že nahlédnout zblízka do areálu elektrárny bylo jiné kafe. Je to doslova technický klenot. Exkurze s průvodkyní byla zajímavá a poučná. V budoucnu si rádi návštěvu zopakujeme."

Jan P.

Navštivte nás

NOVINKA: EXKURZE AREÁLEM ELEKTRÁRNY
Objednejte se nově na komentovanou exkurzi areálem naší elektrárny. Vždy ve čtvrtek od 16:00 a v sobotu od 11:00 hodin máte možnost se v doprovodu odborného průvodce projít exteriérem našeho provozu. Uvidíte turbíny Protur, venkovní stavbu původní části elektrárny či chladicí věž. Během prohlídky také navštívíte nejvyšší rozhlednu v ČR a nahlédnete do kotelny, kde jsou mlýny na drcení uhlí. Na exkurzi vás z bezpečnostních důvodů vybavíme rozlišovací vestou a přilbou. Prosíme, nezapomeňte si vzít si pevnou obuv a dlouhé kalhoty. Exkurze se může zúčastnit skupina max. 10 osob. Vstup je možný pro děti starší 6 let, děti do 15 let musí být v doprovodu dospělého. Prosíme, registrujte se telefonicky (+420 411 102 313) nebo po e-mailu: infocentrum.ele@cez.cz.

Na prohlídku rozhledny je potřeba se předem objednat, není totiž automaticky součástí návštěvy infocentra. Prosíme, registrujte se telefonicky nebo e-mailem (výše).

Na prohlídku infocentra s odborným průvodcem je potřeba se předem přihlásit po telefonu či e-mailu (výše).

Na individuální prohlídku infocentra bez průvodce se u nás zastavte kdykoliv během otevírací doby.

Pravidla pro exkurze na rozhlednu:

  • je možné vzít s sebou děti starší 6 let, děti do 15 let musí být v doprodu dospělého,
  • u exkurzí o více než 10 osobách vás na cestu výtahem na rozhledu rozdělíme na skupiny,
  • bez pevné uzavřené obuvi vás na rozhlednu nepustíme, z důvodů bezpečnosti dostanete ještě rozlišovací vestu,
  • před výstupem na rozhlednu prosím zvažte, zda vám zdravotní stav návštěvu umožňuje.

Více informací najdete v Návštěvním řádu Infocentra Ledvice.

Vstup zdarma

Bezbarierový přístup do infocentra

Vhodné pro děti

Vhodné pro školy

Parkování zdarma

Prodej turistických předmětů

Kdo vás provede infocentrem

Dana

Jana

Jak se objednat

Objednat se předem je nutné na:
- exkurzi na rozhlednu,
- exkurzi areálem elektrárny (pro max. 10 osob),
- prohlídku infocentra s průvodcem.

Na volnou individuální prohlídku infocentra se zastavte kdykoliv během otevírací doby.

Tel.: +420 411 102 313
E-mail: infocentrum.ele@cez.cz

Otevírací doba

Otevřeno úterý až sobota od 8:00 do 16:00 hod.

Časy prohlídek s návštěvou rozhledny
8:00, 10:00, 12:00 a 14:00 hod.

Časy prohlídek areálem elektrárny
čtvrtek od 16:00 a sobota od 11:00 hod.

Kdy máme zavřeno
Během státních svátků
Silvestr 31. 12.

Kde nás najdete

Infocentrum Elektrárny Ledvice
Bílina 141
418 48 BÍLINA
GPS: 50°34'39.255"N, 13°46'55.979E

Infocentrum Ledvice

Veřejnou dopravou
Nejbližší zastávky veřejné dopravy: zastávka Chotějovice (vlak) a zastávka Úpravna uhlí (autobus). Od pondělí do pátku lze pro návštěvu Infocentra Ledvice využít bezplatné autobusové spojení (výstup na zastávce "Ledvice úpravna uhlí").

Autem
Infocentrum Elektrárny Ledvice se nenachází v Bílině, ale téměř v Ledvicích. Pro vyhledávání v navigaci zadejte výrazy "Dobíjecí stanice ČEZ, Chudeřice, Bílina". Bezplatné parkoviště se nachází přímo u infocentra.

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Audio průvodce Ledvice

SmartGuide
Aplikace SmartGuide

Virtuální prohlídka