Infocentrum Ledvice

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

NEVYŠŠÍ ROZHLEDNA V ČR

ZÁBAVA PRO CELOU RODINU

DĚTSKÝ KOUTEK

3D KINO A INTERAKTIVNÍ EXPONÁTY

VSTUP ZDARMA

Infocentrum Elektrárny Ledvice je zaměřené na klasickou energetiku, a je tak vůbec první svého druhu v ČR. Tematicky doplňuje ostatní infocentra Skupiny ČEZ věnující se jaderné energetice a obnovitelným zdrojům. V areálu elektrárny se navíc ukrývá jeden unikát – rozhledna vysoká 140 metrů!

V moderních prostorách infocentra na vás čekají tři patra nabitá zážitky a poznáním. Těšit se můžete na interaktivní expozici plnou virtuálních prvků a audiovizuálních technologií, díky kterým zjistíte, jak taková elektrárna vlastně funguje. Součástí expozice je i část zaměřená na přírodu a rekultivaci krajiny, kde si vyzkoušíte on-line měření fotosyntézy živého stromu a mnoho dalšího! Během prohlídky doporučujeme navštívit také naši rozhlednu s prosklenou vyhlídkou a přístupným ochozem. Naskytne se vám neopakovatelný výhled na okolní krajinu, ocitnete se totiž na střeše nejvyšší průmyslové stavby v Česku.

Zábavu si u nás užijí i ti nejmenší. Nově jsme pro ně připravili dětský koutek plný her. Kdo by si nechtěl zahrát na permoníky nebo si zaskákat panáka se skřítky Enery? Právě Watík, Joulinka a jejich kamarádi naučí děti o energetice spoustu zajímavostí.

Aktuálně z infocentra

Kdy máme v říjnu zavřeno

V říjnu 2021 máme výjimečně zavřeno ve dnech 26. 10. a 27. 10. Omlouváme se za komplikace a budeme se těšit na vaši návštěvu kdykoliv během standardní otevírací doby.

NOVINKA: Vyrostl u nás dětský koutek!

Malí energetici se vyřádí na edukativní stěně, vyzkouší si vodivost různých předmětů, zjistí, jak vlastně funguje elektrárna, a vyhrají si se spoustou interaktivních modelů a skládaček.

Navštivte nás bezpečně

Zdraví je pro nás na prvním místě. Při prohlídkách mějte prosím zakrytá ústa a nos, použijte dezinfekci na ruce, která je v infocentru k dispozici, a nezapomeňte také dodržovat nezbytné rozestupy.

Výstava Jizerská 50: Viděna šesti

Od 13. do 30. října 2021 si u nás v infocentru můžete prohlédnout výstavu zcela unikátních snímků šesti fotografů, kteří zachytili svým objektivem okamžiky z 53. ročníku ikonického závodu.

Co říkají naši návštěvníci

„V infocentru jsme byli hlavně kvůli synovi, kterého energetika už od 8 let hodně zajímá. Kdyby to šlo, strávil by u vás celý den. Kromě exponátů si vyhrál na patře plném her pro děti a velký zážitek byla také rozhledna. Nadšená byla celá rodina. Děkujeme!"

Radim D.

„Je skvělé, že se u vás zabaví snad každá generace. My do infocentra vyrazili s dětmi i dědečkem. Odnášíme si nezapomenutelný zážitek, spoustu nových znalostí a hezké suvenýry k tomu. Doporučuji návštěvu všem z nedaleka i z daleka.“

Barbora V.

„Úžasná prohlídka a poutavý výklad od paní průvodkyně. Exponáty byly interaktivní, takže ideální zábava pro děti. Třešničkou na dortu byla návštěva rozhledny. Naštěstí nám vyšlo počasí na jedničku a stejně hodnotím i výlet k vám. :-)"

Simona L.

„Často kolem elektrárny jezdívám, ale až minulý víkend mě napadlo podívat se k vám s rodinou do infocentra a na rozhlednu. Musím uznat, že nahlédnout zblízka do areálu elektrárny bylo jiné kafe. Je to doslova technický klenot. Exkurze s průvodkyní byla zajímavá a poučná. V budoucnu si rádi návštěvu zopakujeme."

Jan P.

Navštivte nás

Na prohlídku rozhledny je potřeba se předem objednat, není totiž automaticky součástí návštěvy infocentra. Prosíme, registrujte se telefonicky (+420 411 102 313) nebo e-mailem: infocentrum.ele@cez.cz.

Na prohlídku infocentra s odborným průvodcem je potřeba se předem přihlásit po telefonu či e-mailu (výše).

Na individuální prohlídku infocentra bez průvodce se u nás zastavte kdykoliv během otevírací doby.

Pravidla pro exkurze na rozhlednu:

  • je možné vzít s sebou děti starší 6 let, děti do 15 let musí být v doprodu dospělého,
  • u exkurzí o více než 10 osobách vás na cestu výtahem na rozhledu rozdělíme na skupiny,
  • bez pevné uzavřené obuvi vás na rozhlednu nepustíme, z důvodů bezpečnosti dostanete ještě rozlišovací vestu,
  • před výstupem na rozhlednu prosím zvažte, zda vám zdravotní stav návštěvu umožňuje.

Více informací najdete v Návštěvním řádu Infocentra Ledvice.

Vstup zdarma

Bezbarierový přístup do infocentra

Vhodné pro děti

Vhodné pro školy

Parkování zdarma

Prodej turistických předmětů

Kdo vás provede infocentrem

Dana

Jana

Jak se objednat

Exkurzi na rozhlednu je nutné si dopředu rezervovat.

Na prohlídku infocentra s průvodcem je potřeba objednat se předem.

Na volnou individuální prohlídku infocentra se zastavte kdykoliv během otevírací doby.

Tel.: +420 411 102 313
E-mail: infocentrum.ele@cez.cz

Otevírací doba

Otevřeno úterý až sobota od 8:00 do 16:00 hod.

Časy prohlídek s návštěvou rozhledny
8:00, 10:00, 12:00 a 14:00 hod.

Kdy máme zavřeno
26. 10. a 27. 10.
Během státních svátků
Silvestr 31. 12.

Kde nás najdete

Infocentrum Elektrárny Ledvice
Bílina 141
418 48 BÍLINA
GPS: 50°34'39.255"N, 13°46'55.979E

Infocentrum Ledvice

Veřejnou dopravou
Nejbližší zastávky veřejné dopravy: zastávka Chotějovice (vlak) a zastávka Úpravna uhlí (autobus). Od pondělí do pátku lze pro návštěvu Infocentra Ledvice využít bezplatné autobusové spojení (výstup na zastávce "Ledvice úpravna uhlí").

Autem
Infocentrum Elektrárny Ledvice se nenachází v Bílině, ale téměř v Ledvicích. Pro vyhledávání v navigaci zadejte výrazy "Dobíjecí stanice ČEZ, Chudeřice, Bílina". Bezplatné parkoviště se nachází přímo u infocentra.

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Virtuální prohlídka