Infocentrum vodní elektrárny Orlík

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

EXKURZE DO HRÁZE ELEKTRÁRNY

NÁVŠTĚVA PROVOZU ELEKTRÁRNY

PROHLÍDKY NA MÍRU

TAJNÝ KRYT CIVILNÍ OBRANY

NEDALEKÝ ZÁMEK ORLÍK

Zúčastněte se spolu s námi prohlídky unikátní vodní elektrárny Orlík. Kromě návštěvy infocentra vás čeká i exkurze provozu – projdete si jak interiér elektrárny, tak její exteriér včetně hráze.

Těšit se můžete na čas strávený v technicky zcela jedinečném prostoru! Během prohlídky se na vlastní oči seznámíte s celým provozem elektrárny včetně jejího zázemí, Kaplanových turbín i přivaděčů vody. Součástí běžné prohlídky je i okruh hrází. Vybrat si můžete z tří typů výkladu – odborného, odborně-populárního a populárního, který nabízí hlavně perličky a zajímavosti. Věděli jste například, že kvůli stavbě přehrady musel být přenesen celý kostel? Navštivte nás a dozvíte se ještě mnohem víc!

Upozornění: Cesta za exkurzí na Vodní elektrárnu Orlík je nyní trochu složitější, ale zase o to hezčí. Díky uzavírce silnice z horní hráze (směr od Bohostic), je nutné k nám dojet objížďkou: Nepřejov – Solenice. Cestou uvidíte neopakovatelné výhledy na střední Povltaví, stejně jako rozhlednu Milada, skaliskaté soutěsky a hluboká údolí. Prosíme tedy jezdit dle návodu:

Aktuálně z infocentra

JIŽ PROBĚHLO: Speciální exkurze pro všechny na vodní elektrárně Orlík

Připravili jsme pro vás do krásného květnového počasí prodlouženou exkurzi, v rámci které uvidíte provoz i kdysi tajný kryt civilní obrany.

KDY: 11. 5. 2024 od 14 hodin
KDE: Sraz ve 13:50 před elektrárnou Orlík
• Rezervaci proveďte na adresu pisecko@email.cz
• Po písemném objednání obdržíte veškeré pokyny
• Vezměte si prosím s sebou pevnou obuv a v případě nepříznivého počasí bundu nebo pláštěnku.
• Prohlídka není vhodná pro děti mladší 6 let.

A pokud chcete mít výlet jako malovaný, navštivte v okolí také:
Rozhledna Milada
Podkova Solenice

Napište nám a zarezervujte si své místo na prohlídce

Co říkají naši návštěvníci

„Děkujeme za velice zajímavou a obohacující prohlídku s úžasným panem průvodcem. Na Orlíku je velká spousta možností k vyžití, my zvolili variantu prohlídky s plavbou lodí a celá rodina teď má na co vzpomínat. Bylo nádherně a vše se povedlo na výbornou.“

Veronika E.

„Odnášíme si od vás moc krásný zážitek. Chválím možnost výběru výkladu. Pro nás byla jasnou volbou odborně-populární forma, která bavila děti i manžela coby technika z povolání. Jestli někdo nad výletem váháte, za naši čtyřčlennou rodinku můžu jedině doporučit."

Markéta T.

„Absolvovali jsme jako skupina odborně zaměřenou exkurzi a musím smeknout před detailními znalostmi průvodce. Bylo to opravdu vyčerpávající a zároveň poutavě podané. Všichni jsme byli spokojení, sám hodnotím jednoznačně kladně. Díky.“

Jaromír L.

„Normálně hodnocení nepíšu, ale teď prostě musím. Výlet do elektrárny se stal bez diskuze nejlepším zážitkem celé naší letní dovolené v Česku. Myslím, že syn má od teď nový koníček. Snad mu ta záliba v energetice vydrží. Děkujeme a za rok nás čekejte zas."

Daniel O.

Navštivte nás

Na exkurzi je vždy potřeba se předem rezervovat na e-mailu: pisecko@email.cz. Do zprávy napište termín exkurze, jméno, na koho bude prohlídka rezervována, a počet osob (min. 15, větší skupiny po domluvě). V případě dotazů volejte na tel. č. 737 506 950.

Cena prohlídky je 60 Kč pro dospělého a 30 Kč pro dítě. Zaměstnanci Skupiny ČEZ mají prohlídku po předložení zaměstnanecké karty zdarma.

Pokud máte zájem o prohlídku pro odbornou skupinu, dejte nám své požadavky vědět už během objednávky. Kromě odborného výkladu nabízíme také prohlídky s výkladem odborně-populárním a populárním.

Upozornění

Uvnitř hráze je vlhký a kluzký prostor s nízkými teplotami. Vezměte si prosím vhodnou obuv a oblečení. Kola či motorky si u nás můžete bez problému uschovat.

Cesta za exkurzí na Vodní elektrárnu Orlík je nyní trochu složitější, ale zase o to hezčí. Díky uzavírce silnice z horní hráze (směr od Bohostic), je nutné k nám dojet objížďkou: Nepřejov – Solenice. Cestou uvidíte neopakovatelné výhledy na střední Povltaví, stejně jako rozhlednu Milada, skaliskaté soutěsky a hluboká údolí. Prosíme tedy jezdit dle návodu:

Vhodné pro školy

Vhodné pro děti od 6 let

Zákaz vstupu s kočárkem

Zákaz vstupu psům

Bezplatné parkoviště přímo před elektrárnou podél vody

Prodej turistických předmětů

Jak se objednat

Vždy je nutné objednat se na prohlídku předem přes e-mail: pisecko@email.cz.

Do zprávy napište požadovaný termín exkurze, počet osob a jméno, na koho bude prohlídka rezervována, příp. další specifikace prohlídky.

Tel. č. pro dotazy: 737 506 950
E-mail: pisecko@email.cz

Otevírací doba

Otevřeno každý den (po objednání)

Časy prohlídek
Po domluvě

Délka prohlídky
45–60 minut (běžná exkurze)
120 minut (podrobnější exkurze pro milovníky techniky)

Kde nás najdete

Infocentrum elektrárny Orlík
Elektrárna Orlík
262 31 Bohostice

Do elektrárny se vstupuje hlavním vchodem, který je umístěn směrem od příjezdové cesty (před obcí Solenice se dáte doprava). Zde začíná exkurze. Jak poznáte bezpečně, že jste správně? Nad sebou budete mít hráz a přímo nad vaší hlavou bude umístěna socha vltavského Poseidona.

GPS: 49°36'25.909"N, 14°10'49.998"E

Infocentrum vodní elektrárny Orlík

Autem
Parkuje se přímo před objektem elektrárny Orlík podélně vody. Vždy je nutné dodržet průjezd do dvora. Prosíme, dbejte pokynů, které se dozvíte během rezervace.

Veřejnou dopravou
Zastávka Solenice (autobus) a Orlík - hráz (loď). Od stanoviště lodní linkové dopravy je to do Infocentra Orlík ještě cca 2 km chůze.

Na kole
Orlík leží na cyklotrase 7 EV 7, Vltavská.

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Virtuální prohlídka