INFOCENTRUM Jaderné elektrárny Temelín

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

Letní soutěž pro děti

MLŽNÁ KOMORA

DĚTSKÝ KOUTEK

VSTUP ZDARMA

ZÁBAVA PRO CELOU RODINU

Víte, jak se řídí jaderný reaktor nebo co se odehrává v mlžné komoře? Kde jinde to zjistit než v jaderné elektrárně s největším instalovaným výkonem v Česku!

Vítejte v Infocentru Jaderné elektrárny Temelín, které najdete na zámečku Vysoký Hrádek hned u areálu elektrárny. Jak taková "jaderka" funguje, se u nás dozvíte prostřednictvím počítačových ukázek a animací. Nově nabité znalosti si následně můžete otestovat při zábavném kvízu. Kromě toho na vás čeká spousta modelů reálných zařízení z jednotlivých částí elektrárny. Máte jedinečnou šanci prohlédnout si zblízka jaderný reaktor a zkusit si spustit regulační tyče až na jeho samé dno! Na vlastní oči se také přesvědčíte, kde všude kolem nás se nachází přírodní ionizující záření. A prozradíme vám i co je žlutý koláč. Na památku si u nás nezapomeňte pořídit ikonickou selfie přímo z reaktorového sálu!

Aktuálně z infocentra

Máme otevřeno a soutěžíme!

Letos o prázdninách jsme pro vás a vaše děti připravili velkou letní soutěž o ceny. Každá chytrá hlavička, která u nás správně vyplní energetický kvíz, si odnese plyšového skřítka Enera nebo jiné hezké dárky. Těšíme se na vás!

NOVINKA: Vyrostl u nás dětský koutek

Malí energetici se v koutku vyřádí na edukativní stěně, vyzkouší si vodivost různých předmětů, zjistí, jak vlastně funguje elektrárna, a vyhrají si se spoustou interaktivních modelů a skládaček.

Navštivte nás bezpečně

Zdraví je pro nás na prvním místě. Při prohlídkách mějte prosím nasazený respirátor a použijte dezinfekci na ruce, která je v infocentru k dispozici. Nezapomeňte také dodržovat nezbytné rozestupy.

Co říkají naši návštěvníci

„Expozice v infocentru byly moc zajímavé, díky interaktivním prvkům zaujaly i děti. Okolo je navíc nádherný park, za hezkého počasí ideální výlet. Moc se nám v Temelíně líbilo a rádi někdy přijdeme zas!“

Tamara S.

„Elektrárna Temelín je opravdovým technologickým skvostem. V infocentru vám srozumitelně vysvětlí, jak celý tenhle kolos vlastně funguje. Za nás skvělé vyžití pro celou rodinu.“

Karel T.

„Ujala se nás milá paní průvodkyně, prošli jsme si obě patra interaktivních expozic a zkoukli film v kinosále. Děkujeme za příjemný výklad, který pochopili i techničtí antitalenti, jako jsem já... :-)“

Lucie G.

„Nejlépe hodnotím mlžnou komoru, která děti doslova fascinovala. Moc se nám líbila také část expozice s modely zaměřenými přímo na jádro. Komentovaná prohlídka nás bavila a obohatila. Celkově si odnášíme skvělý dojem a spoustu zážitků.“

Jirka D.

Navštivte nás

Na prohlídku infocentra je potřeba se vždy předem rezervovat přes >>REZERVAČNÍ FORMULÁŘ<<.

NOVĚ NABÍZÍME MIMOŘÁDNÝ PROGRAM:
Vyrazte na komentovanou projížďku autobusem po areálu elektrárny Temelín s návštěvou vodní elektrárny Hněvkovice. Na prohlídku je nutné se registrovat na e-mailu: infocentrum.ete@cez.cz. Exkurze je určená pro osoby starší 15 let s platným OP nebo pasem. Koná se každý prázdninový pátek ve 13:00 nebo 15:00 a trvá 2 hodiny. Prosíme, mějte na paměti, že v Hněvkovicích je potřeba počítat s 10minutovou procházkou, nebo zdoláním 50 schodů. Na prohlídku nelze mít u sebe žádná zavazadla ani mobilní telefony. Při registraci nám nezapomeňte do e-mailu napsat tyto informace: požadovaný termín a čas projížďky, jméno a příjmení, číslo OP nebo pasu, státní příslušnost a adresu trvalého bydliště.

V souvislosti s covid-19 je nutné se před projížďkou autobusem prokázat jedním z platných potvrzení o bezinfekčnosti dle aktuálních nařízení Ministerstva zdravotnictví České republiky. V současnosti jde o: a) potvrzení o nejméně 14denním odstupu od druhé dávky očkování; b) PCR test ne starší než 7 dní; c) antigenní test ne starší než 3 dny; d) doložení o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů. Zrušena byla možnost prokázat se čestným prohlášením či potvrzením od zaměstnavatele.

Máte dotaz nebo speciální požadavky? Ozvěte se nám na tel. č. 381 102 639 (PO–ČT od 8:00 do 15:00 h, PÁ od 8:00 do 12:30 h) či na č. 601 318 295 (SO–NE od 9:00 do 17:30 h), nebo na e-mail: infocentrum.ete@cez.cz.

Co by vás ještě mohlo zajímat: Historie zámečku Vysoký HrádekVýstavy v infocentru.

Vstup zdarma

Bezbarierový přístup

Vhodné pro děti

Vhodné pro školy

Parkování zdarma

Prodej turistických předmětů

Kdo vás provede infocentrem

Amálie

Hana

Jana

Kristýna

Marie

Simona

Šárka

Jak se objednat

Na prohlídku je vždy potřeba objednat se předem přes rezervační formulář:

Rezervační formulář

Tel. pro dotazy: 381 102 639
(PO–ČT od 8:00 do 15:00 h, PÁ od 8:00 do 12:30 h)

Tel. pro dotazy: 601 318 295
(SO–NE od 9:00 do 17:30 h)

E-mail pro dotazy: infocentrum.ete@cez.cz

Otevírací doba

Otevřeno každý den od 9:00 do 17:30 hod.

Časy prohlídek infocentra
Denně od 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 a 15:00 hod.
Od 16:30 hod. – zkrácený program

Časy projížďky autobusem po areálu elektrárny s výletem k vodní elektrárně Hněvkovice
Každý pátek od 13:00 nebo 15:00 hod. (120 minut)

Kdy máme zavřeno
Vánoce 24. 12. – 26. 12.
Silvestr 31. 12.
Nový rok 1. 1.

Kde nás najdete

Jaderná elektrárna Temelín
Informační centrum
Zámeček Vysoký Hrádek
373 05 Temelín
GPS: 49°10´51“ N, 14°23´12“ E

INFOCENTRUM Jaderné elektrárny Temelín

Autem
Lze využít bezplatné parkoviště u infocentra.

Veřejnou dopravou
Nejbližší zastávka veřejné dopravy je Temelín, zastávka Březí u Týna, JE (autobus).

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Virtuální prohlídka