Infocentrum Tušimice

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

NÁVŠTĚVA PROVOZU ELEKTRÁRNY

VELÍN, KOTELNA I CHLADICÍ VĚŽ

VŠE O ENERGETICE PRO DĚTI OD 15 LET

NEDALEKÁ MALÁ VODNÍ ELEKTRÁRNA ŽELINA

VSTUP ZDARMA

Pojďte se s námi podívat do klasické elektrárny Tušimice, která prošla mezi roky 2007 a 2012 komplexní obnovou. Díky modernizaci se účinnost elektrárny zvýšila o 6 %, čímž dochází k úsporám paliva a tím pádem i efektivnější výrobě.

Místo, kde elektřina vzniká, ostatně uvidíte na vlastní oči. Během exkurze vás vezmeme přímo do provozu elektrárny. O další podrobnosti a zajímavosti ze světa energetiky se s vámi podělíme v našem návštěvnickém a vzdělávacím centru. Při návštěvě Tušimic doporučujeme zavítat i k Malé vodní elektrárně Želina na řece Ohři – na své si zde přijdou fanoušci techniky, architektury i historie.

Aktuálně z infocentra

Navštivte nás bezpečně

Zdraví a bezpečnost jsou pro nás na prvním místě. Po návštěvnících starších 12 let požadujeme potvrzení o bezinfekčnosti (přijímáme potvrzení dle aktuálně platného nařízení vlády). Při prohlídkách mějte prosím zakrytá ústa a nos, použijte dezinfekci na ruce, která je v infocentru k dispozici, a nezapomeňte také dodržovat nezbytné rozestupy.

Co říkají naši návštěvníci

„Naplánovali jsme si prohlídku jako součást výletu po okolí. Čekala na nás zajímavá prezentace a následně i návštěva samotné elektrárny, během které nejedno technické srdce zaplesalo. Příště plánujeme vyrazit do Ledvic, ty jsme už nestihli."

Vladimír Ř.

„Rád bych poděkoval panu průvodci za velmi přínosnou prohlídku s výkladem. Vzal jsem s sebou staršího syna, kterého energetika zajímá a chce se jí v budoucnu věnovat. Dozvěděli jsme se spoustu odborných informací, ale taky perliček. Výsledek byl, že jsme odcházeli nadšení.“

Štěpán M.

„Příjemně strávené odpoledne, na své si přišel hlavně můj muž se synem. Na doporučení jsme navštívili nejen Tušimice, ale i velmi malebnou Želinu. Postupně objíždíme i ostatní elektrárny a vždy jsme se setkali s milým přístupem. Děkujeme, že jste nám vyšli vstříc s časem začátku prohlídky.“

Dana N.

Navštivte nás

Na prohlídku je vždy potřeba se předem objednat. Po domluvě nás můžete navštívit prakticky kdykoliv.

Objednávejte se prosím u Marie Tučkové na tel. 720 733 105 nebo e-mailu: marie.tuckova@cez.cz.

K dispozici jsou vám také naši průvodci Jaroslav Drozdík (720 733 106) a Přemysl Jirout (606 916 419).

Exkurze trvá cca 2,5 hodiny a zahrnuje jak úvodní výklad a poučení, tak komplexní prohlídku areálu elektrárny. Prosíme, počítejte s tím, že je potřeba vynaložit učitou fyzickou námahu, včetně např. cesty do a ze schodů.

A co děti? Na prohlídku technologie provozu mohou pouze osoby starší 15 let. Osoby mladší 15 let smějí navštívit pouze infocentrum, centrální dozornu, elektrovelín, sídlo PSPOETU a elektrárnu Želina. Dětem do 10 let je vstup do infocentra povolen pouze v doprovodu dospělých osob (doporučujeme 1 dítě na 1 dospělou osobu). Návštěva dětí mladších 6 let není vodná a prohlídky technologie provozu jsou těmto dětem zakázány (mimo centrální dozorny). Dále je zakázáno vjíždět do areálu elektrárny s dětskými kočárky, dětskými koly, odrážedly apod.

Doporučujeme navštívit také nedalekou malou vodní elektránu Želina. Pouze v zimním období (od listopadu do března) se zde z důvodu bezpečnosti exkurze nekonají. Pro zájemce nabízíme také prohlídku elektrárny Prunéřov.

Vstup zdarma

Prohlídka provozu pro osoby od 15 let

Parkování zdarma

Kdo vás provede infocentrem

Jaroslav

Přemysl

Bohumil

Vladimír

Eduard

Jozef

Marie

Jiří

Jak se objednat

Na prohlídku je potřeba se minimálně 3 dny předem objednat telefonicky či e-mailem.

Tel.: +420 720 733 105
E-mail: marie.tuckova@cez.cz

Otevírací doba

Otevřeno celoročně po předchozí domluvě

Časy prohlídek
Po domluvě

Délka trvání prohlídky
Cca 2,5 hodiny

Kdy máme zavřeno
Vánoce 24. 12. – 26. 12.
Silvestr 31. 12.
Nový rok 1. 1.

Kde nás najdete

Elektrárny Tušimice
Tušimice
432 01 Kadaň
GPS: 50°22'51.07"N, 13°20'09.41

Infocentrum Tušimice

Autem
Před hlavní vrátnicí elektrárny můžete využít bezplatné parkoviště.

Na kole
V okolí Kadaně najdete velké množství cyklotras.

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Virtuální prohlídka