26. 10. 2016

Podívejte se za kulisy práce v distribuci elektřiny!

Doslova očima energetiků se můžete podívat na nový film z prostředí distribuce elektrické energie. Má minutu a kousek a na natáčení se podíleli sami zaměstnanci za pomoci kamer GoPro.

„Film má především přivést zájemce o práci v segmentu distribuce, zároveň je jeho cílem i představit ve svižném sledu naši práci napříč všemi oblastmi,“vysvětluje člen představenstva ČEZ Distribuce Tomáš Murtinger. „Rád bych poděkoval všem zaměstnancům, kteří se na natáčení podíleli. Vznikl tak vlastně autentický záznam naší činnosti a doufám, že film bude všechny bavit a budou si ho pouštět vícekrát dokola,“dodává s úsměvem Tomáš Murtinger.

Jinak snad ani všechny vjemy zachytit nejde, než opakovaným zhlédnutím. V jedné minutě se vystřídají například ukázky prací v terénu, výměna příhradového stožáru za pomoci vrtulníku, revizní práce na vedení, práce s termokamerou, ale také call centrum, dispečink nebo navštívíme radnici. Nesmí chybět také kalamita, pod vedením se prolétne i maskot ČEZ Distribuce babočka admirál a v závěru v dnešní době nezbytná selfie – tedy naši „hrdinové“, jejichž očima jsme se na film dívali.

Natáčení probíhalo během září a října. Stopáž filmu je 1,02 minuty. „V rychlém sledu, kdy byla použita metoda tzv. one second a day, se střídá rozmanitá mozaika záběrů, které diváka dostávají do centra dění přirozených pracovních činností a mnohdy i do atraktivních lokací. Záměrem filmu je diváka nejen edukovat, ale také bavit a přitáhnout jeho pozornost opakovaně,“ vysvětluje režisér filmu Pavel Abrahám, který například pro Skupinu ČEZ točil také klipy EPP Pomáhej Pohybem. Hudbu k filmu složil a nahrál Martin Přikryl, známý jako Martin Destroyer, kytarista z The Prostitutes.