Šesťáci z Mohelnice zakončili první rok fyziky exkurzí ve výtopně
Kluci a holky z šestých tříd obou mohelnických základních škol zakončili svůj první rok výuky fyziky netradičně – exkurzí ve výtopně společnosti ČEZ Energetické služby a prohlídkou kogenerační jednotky společnosti ČEZ Energo.
Děti se na vlastní oči přesvědčily, jak se vyrábí teplo a teplá voda, která vytápí jejich domy a školy, a k tomu si užily zajímavé fyzikální i chemické pokusy v podání expertů z olomoucké Pevnosti poznání.
„Vysvětlili jsme jim principy centrálního zásobování teplem, což je v dlouhodobém horizontu nejen nejekonomičtější, ale zároveň nejekologičtější varianta vytápění měst. Teplo u nás vyrábíme prakticky bez škodlivých emisí,“ vysvětlil generální ředitel společnosti ČEZ Energetické služby Michal Pastušek.
Kromě exkurze a posledního testu ve školním roce zůstal čas i na zábavu, například na skákací klouzačce, kde si děti zahrály „světelnou hru“, nebo při focení ve fotokoutku s pozadím plynových kotlů z výtopny.
Den otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice: rekordní počet návštěvníků, přes 100 tisíc korun pro děti z Orlové a seniory z Bohumína,Provozy Elektrárny Dětmarovice si v sobotu na dni otevřených dveří prohlédlo 715 návštěvníků, o 20 procent více než před rokem.