5. 4. 2023

Temelín připravil na Velikonoce program pro děti

Pohodová procházka za určitým cílem, ale i sladká odměna za splněné úkoly. Takový program na Velikonoce připravilo pro rodiny s dětmi Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Velikonoce s Joulinkou začínají v Temelíně ve čtvrtek a potrvají až do pondělí. V sobotu se návštěvníci mohou těšit na celodenní program pro celou rodinu.

Navštívit infocentrum, v parku splnit úkoly, posbírat potřebná razítka a za ně pak získat sladkou odměnu. Takový program připravilo na Velikonoce temelínské Infocentrum pro své nejmenší návštěvníky.

„Půjde o vědomostní i sportovní úkoly. Rodiny mohou přijet ráno nebo odpoledne a je jen na nich, jak dlouho se zdrží. Je to hlavně o pohodové procházce za určitým cílem,“

uvedla Jana Gribbinová, vedoucí skupiny vnitřní a vnější komunikace JE Temelín.

Rezervace není potřeba, vstupné se také neplatí, infocentrum bude otevřeno každý den od 9 do 16 hodin. Při nepříznivém počasí soutěž poběží přímo v zámečku Vysoký Hrádek.

Bohatý program pak na rodiny s dětmi čeká v sobotu. Od 10 do 17 hodin se návštěvníci mohou těšit na velikonoční trhy, divadélko, hudební a kouzelnické vystoupení nebo pletení pomlázek a malování velikonočních vajíček.

Vedle toho si zájemci mohou prohlédnout i vlastní infocentrum. Největším lákadlem je virtuální prohlídka elektrárny tzv. ReakTour, která umožňuje návštěvníkům nahlédnout do nejzajímavějších a nejstřeženějších míst elektrárny. Prostřednictvím speciálních brýlí se například dostanou nad jaderný reaktor, do chladicí věže nebo velína temelínské jaderné elektrárny. Více k exkurzím v temelínském Infocentru najdete na Temelín | Skupina ČEZ - O Společnosti (cez.cz).