Tiskové zprávy

Produkty a služby

Největší zákaznické centrum ČEZ se dočkalo ojedinělého pojetí modernizace

Plzeň – Nucené přerušení přímého kontaktu se zákazníky v důsledku pandemie koronaviru a vyhlášenému nouzovému stavu využila Skupina ČEZ ke zcela novému a ojedinělému pojetí modernizace svého největšího zákaznického centra, v němž je měsíčně obslouženo více než tři tisíce klientů či zájemců o prvotní informace. Zákaznické centrum v plzeňské Guldenerově ulici je přitom již dvacátým v pořadím, které prošlo celkový redesignem. Zpřístupněno veřejnosti bylo na začátku května v návaznosti na uvolňování koronavirových opatření ze strany vlády.

19. 5. 2020

Charita a sponzoring

Dobročinná sportovní aplikace EPP Nadace ČEZ slaví 5. narozeniny. Díky více než 460 tisícům uživatelům rozdala už přes 111 milionů korun

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem motivuje veřejnost ke sportu prostřednictvím charity. Jejím prostřednictvím lidé dosud podpořili 1 516 projektů po celé České republice za 111,7 milionů korun. Aplikace se rovněž stala nedílnou součástí doprovodného programu nejrůznějších kulturních, společenských a sportovních akcí. Od spuštění v květnu 2015 se k ní přihlásila i řada známých českých sportovců.

19. 5. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny

Živé sekačky v akci; Skupina ČEZ tak napomáhá k záchraně ohroženého druhu motýla

Tušimice - První várka „živých sekaček“ se již stará o travní údržbu dnes již plně zrekultivovaného odkaliště T nad Elektrárnou Tušimice. Zhruba stohlavé stádo ovcí a několik koz tak spásáním trávy a tím i narušováním terénu pomáhá Skupině ČEZ k naplňování jednoho z mnoha záchovných programů ohrožené fauny (případně flóry) v jejích lokalitách. V tomto případě se jedná o kriticky ohrožený druh motýla okáče metlicového, jehož populaci zde během průzkumu již v průběhu rekultivace objevili entomologové. Na jejich doporučení se pak konečný vzhled území navráceného zpět přírodě ubíral i jiným směrem, než bylo původně plánováno.

19. 5. 2020

Jaderné elektrárny

První temelínský blok opět vyrábí elektřinu. Současně energetici dokončili návoz separátorů

Dnes v 8:28 hodin připojili energetici první blok k přenosové soustavě. K připojení došlo dálkově z rozvodné stanice Kočín, kde společnost ČEPS provedla rozsáhlou modernizaci. Elektřinu blok nevyráběl tři dny. Z důvodu zapůsobení automatických systémů bylo najíždění bloku po plánované odstávce přerušeno v noci na pátek. O víkendu také dokončili návoz separátorů.

18. 5. 2020