INFOCENTRUM Jaderné elektrárny Dukovany

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

Letní soutěž pro děti

INTERAKTIVNÍ EXPONÁTY

ZÁBAVA PRO CELOU RODINU

VSTUP ZDARMA

DĚTSKÝ KOUTEK

Chcete probádat svět energetiky? U nás se dostanete přímo k jeho jádru! Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejvýznamnějších výrobních zdrojů v Česku – spolehlivě pokryje 20 % české spotřeby. Víte, kolik žárovek svým instalovaným výkonem 2 040 MW rozsvítí? Zjistíte to v našem infocentru, které se nachází hned u vstupu do areálu elektrárny.

Infocentrum je nabité interaktivními exponáty. Nejprve se ale pohodlně usaďte v našem moderním kinosálu se špičkovou audiovizuální technikou a nechte k sobě proudit informace o jaderné energetice ze všech možných úhlů.

Jen u teorie ale nezůstane, vše si můžete také na vlastní kůži vyzkoušet. Co takhle projít si cestu paliva od A do Z? Zblízka se při ní seznámíte s výrobním blokem i se samotným jaderným reaktorem. Nemusíte se ale bát, radioaktivitu si od nás neodnesete, zato nezapomenutelné zážitky ano! Schválně kdo si troufne sfárat třeba až na dno uranového dolu...

Aktuálně z infocentra

Přijďte k nám 31. 7. na Den pootevřených dveří!

Navštivte areál Jaderné elektrárny Dukovany a podívejte se až do skladu použitého paliva! Zveme vás na Den pootevřených dveří. Na své si přijde celá rodina. Nezapomínáme totiž ani na ty nejmenší – připravený je i celodenní program pro děti.

VÍCE ZDE
Máme otevřeno

A připravili jsme pro vaše děti velkou letní soutěž o ceny. Každá chytrá hlavička, která u nás správně vyplní energetický kvíz, si odnese plyšového skřítka Enera nebo jiné hezké dárky. Těšíme se na vás!

NOVINKA: Vyrostl u nás dětský koutek

Malí energetici se v koutku vyřádí na edukativní stěně, vyzkouší si vodivost různých předmětů, zjistí, jak vlastně funguje elektrárna, a vyhrají si se spoustou interaktivních modelů a skládaček.

Navštivte nás bezpečně

Zdraví je pro nás na prvním místě. Při prohlídkách mějte prosím nasazený respirátor a použijte dezinfekci na ruce, která je v infocentru k dispozici. Nezapomeňte také dodržovat nezbytné rozestupy.

Co říkají naši návštěvníci

„Synovi i dceři se u vás moc líbilo. Zabaví se opravdu celá rodina, a ještě se u toho něčemu přiučíte. Odnášíme si spoustu zážitků a rádi do Dukovan zavítáme znovu. Postupně máme v plánu vyrazit i do dalších infocenter.“

Tomáš V.

„Prohlídka byla perfektní. Oceňuji výklad milé průvodkyně, který byl srozumitelný i pro laika. Bez mrknutí oka byly ale zodpovězeny i všechny dotazy odbornějšího rázu. Děti si vyzkoušely úplně všechno, co šlo. Branami na detekci kovů a radioaktivity proběhly minimálně 100x! Děkujeme. :-)

Romana B.

„Rozhodně doporučuji návštěvu infocentra předem naplánovat a mít ji spojenou s výkladem. Dozvíte se spoustu podrobností od velmi ochotné paní průvodkyně. Prostory jsou moderní a modely bavily jak nás s manželem, tak i syna.“

Tereza S.

„Exkurze byla úplně super! Největší zážitek byla jednoznačně návštěva uranového dolu. Na cestu dolů výtahem děti jen tak nezapomenou." :-)

Jana L.

Navštivte nás

Na prohlídku infocentra je potřeba se vždy předem registrovat přes >>REZERVAČNÍ FORMULÁŘ<<.

NOVĚ NABÍZÍME MIMOŘÁDNÝ PROGRAM:
Vyrazte na prázdninovou páteční prohlídku infocentra s komentovanou projížďkou autobusem po areálu elektrárny. Na tuto prohlídku je nutné se registrovat na e-mailu: infocentrum.edu@cez.cz. Exkurze je určena jen pro občany ČR starší 15 let s platným občanským průkazem. Koná se každý pátek od 10:30 či 12:30 a trvá 110 minut. Na prohlídku autobusem nelze mít s sebou zavazadla. Při registraci nám do e-mailu nezapomeňte napsat tyto informace: požadovaný termín, celé jméno, číslo OP, státní příslušnost (je nutné mít české občanství), datum narození, telefonní číslo a název své školy či svého zaměstnavatele.

V souvislosti s covid-19 je nutné se před projížďkou autobusem prokázat jedním z platných potvrzení o bezinfekčnosti dle aktuálních nařízení Ministerstva zdravotnictví České republiky. V současnosti jde o: a) potvrzení o nejméně 14denním odstupu od druhé dávky očkování; b) PCR test ne starší než 7 dní; c) antigenní test ne starší než 3 dny; d) doložení o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů. Zrušena byla možnost prokázat se čestným prohlášením či potvrzením od zaměstnavatele.

Pokud máte dotaz, ozvěte se nám na tel. č. 561 105 519 nebo na e-mail infocentrum.edu@cez.cz.

Doporučujeme navštívit také nedalekou Přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice.

Vstup zdarma

Bezbarierový přístup

Vhodné pro děti

Vhodné pro školy

Parkování zdarma

Prodej turistických předmětů

Kdo vás provede infocentrem

Dana

Jana

Marcela

Marie

Zdeňka

Jak se objednat

Na prohlídku infocentra je vždy potřeba objednat se předem přes rezervační formulář:

Rezervační formulář

Na prohlídku spojenou s exkurzí autobusem po areálu elektrárny je vždy potřeba objednat se předem na e-mailu: infocentrum.edu@cez.cz

Prohlídka je možná pro skupinu max. 25 osob.

Tel. pro dotazy: 561 105 519
E-mail pro dotazy: infocentrum.edu@cez.cz

Otevírací doba

Otevřeno každý den od 9:00 do 17:00 hod.

Časy prohlídek infocentra
PO-ČT, SO-NE 9:00, 10:30, 12:30, 14:00 a 15:30 hod.
PÁ 9:00, 14:00 a 15:30 hod.

Časy prohlídek infocentra a elektrárny autobusem
Každý pátek od 10:30 a 12:30 hod.

Délka prohlídky
60–75 minut pouze v infocentru
110 minut vč. prohlídky elektrárny autobusem

Kdy máme zavřeno
Každé první pondělí v měsíci
Vánoce 24. 12.–26. 12.
Nový rok 1. 1.
Velikonoční pondělí

Kde nás najdete

Jaderná elektrárna Dukovany
Informační centrum
Dukovany 269
675 50 Dukovany
GPS: 49°5'19.133"N, 16°8'42.854"E

INFOCENTRUM Jaderné elektrárny Dukovany

Autem
Lze využít bezplatné parkoviště u infocentra.

Veřejnou dopravou
Nejbližší zastávka veřejné dopravy je Dukovany, EDU (autobus). (autobus).

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Virtuální prohlídka