Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

REAKTOUR: VIRTUÁLNÍ TOUR AŽ K REAKTORU

DĚTSKÝ KOUTEK A INTERAKTIVNÍ EXPONÁTY

ZÁBAVA PRO CELOU RODINU

VSTUP ZDARMA

TURISTICKÉ VIZITKY A DENÍKY

 

Chcete probádat svět energetiky? U nás se dostanete přímo k jeho jádru! Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejvýznamnějších výrobních zdrojů v Česku – spolehlivě pokryje 20 % české spotřeby. Víte, kolik žárovek svým instalovaným výkonem 2 040 MW rozsvítí? Zjistíte to v našem infocentru, které se nachází hned u vstupu do areálu elektrárny.

Infocentrum je nabité interaktivními exponáty. Co takhle projít si cestu paliva od A do Z? Zblízka se při ní seznámíte s výrobním blokem i se samotným jaderným reaktorem. Nemusíte se ale bát, radioaktivitu si od nás neodnesete, zato nezapomenutelné zážitky ano! Schválně kdo si troufne sfárat třeba až na dno uranového dolu...

Úplnou novinkou u nás v infocentru je unikátní virtuální prohlídka ReakTour – pohodlně se usaďte v kinosále a nasaďte si speciální brýle, které vás rázem přenesou do kontrolovaného pásma Jaderné elektrárny Dukovany. Prohlídka je speciální i v tom, že je interaktivní a vy jste ti, kdo si volí její scénář.

Aktuálně z infocentra

Novinka: REAKTOUR aneb virtuální tour až k reaktoru

Vyrazte k nám do infocentra a zažijte zcela unikátní tour až k reaktoru, aniž byste opustili náš kinosál. Stačí si nasadit brýle se zbrusu novou virtuální realitou, které vás přenesou rovnou na reaktorový sál, do strojovny, na velín nebo na vrchol chladicí věže. Prohlídka je zdarma.

VIRTUÁLNĚ V ELEKTRÁRNĚ JE ZPĚT!

Od 17. října jsou tu znovu oblíbené on-line prohlídky elektráren vysílané živě z interaktivního TV studia. Naši průvodci opět vezmou školy i širokou veřejnost na virtuální výlet do světa energetiky. Navštívit s nimi můžete i naši jadernou elektrárnu Dukovany, dále Temelín, obnovitelné zdroje energie a nově i rozvodny a další místa distribuční soustavy ČEZ.

REGISTRUJTE SE ZDARMA UŽ NYNÍ

Co říkají naši návštěvníci

„Synovi i dceři se u vás moc líbilo. Zabaví se opravdu celá rodina, a ještě se u toho něčemu přiučíte. Odnášíme si spoustu zážitků a rádi do Dukovan zavítáme znovu. Postupně máme v plánu vyrazit i do dalších infocenter.“

Tomáš V.

„Prohlídka byla perfektní. Oceňuji výklad milé průvodkyně, který byl srozumitelný i pro laika. Bez mrknutí oka byly ale zodpovězeny i všechny dotazy odbornějšího rázu. Děti si vyzkoušely úplně všechno, co šlo. Branami na detekci kovů a radioaktivity proběhly minimálně 100x! Děkujeme. :-)

Romana B.

„Rozhodně doporučuji návštěvu infocentra předem naplánovat a mít ji spojenou s výkladem. Dozvíte se spoustu podrobností od velmi ochotné paní průvodkyně. Prostory jsou moderní a modely bavily jak nás s manželem, tak i syna.“

Tereza S.

„Exkurze byla úplně super! Největší zážitek byla jednoznačně návštěva uranového dolu. Na cestu dolů výtahem děti jen tak nezapomenou." :-)

Jana L.

Navštivte nás

Prohlídky infocentra

Prohlídky infocentra se konají vždy v doprovodu průvodce, který vám poskytne odborný výklad a zodpoví všechny dotazy. Součástí prohlídky je novinka: hromadná virtuální prohlídka ReakTour.

Na individuální prohlídky (1–7 osob) se, prosím, objednávejte nejdříve 5 dní předem na tel. č. 561 105 519 nebo na e-mailu: infocentrum.edu@cez.cz.

Na skupinové prohlídky (8–60 osob) se, prosím, objednávejte nejpozději 7 dní předem na tel. č. 561 105 519 nebo na e-mailu: infocentrum.edu@cez.cz.

Exkurze v infocentru probíhají každý den a trvají 90 minut. Začátek prohlídky je vždy v 9:00, 11:00, 13:00 a 15:00 hod. Exkurze v infocentru jsou určené pro širokou veřejnost, děti z mateřských škol, základních škol či speciálních škol, dále pro seniory, firmy a zájmové skupiny.

Prohlídky provozu elektrárny

Exkurze do provozu jsou určené pouze pro skupiny od 16 do 32 osob starší 15 let. Pořádáme je pro studenty středních partnerských škol, středních technických škol, vysokých technických škol a vybrané skupiny. Prosíme, objednávejte se nejpozději 10 dní předem na tel. č. 561 105 519 nebo na e-mailu: infocentrum.edu@cez.cz.

Exkurze do provozu jsou závislé na provozních podmínkách elektrárny a konají se vždy v doprovodu odborného průvodce. Probíhají od pondělí do pátku vždy v 9:00, 11:00 a 13:00 hod. Délka prohlídky je 2–4 hodiny v závislosti na programu.

Doporučujeme navštívit i nedalekou Přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice.

Vstup zdarma

Bezbarierový přístup

Vhodné pro děti

Vhodné pro školy

Parkování zdarma

Prodej turistických předmětů

Kdo vás provede infocentrem

Dana

Jana

Marcela

Marie

Zdeňka

Jak se objednat

Prohlídky jsou vždy v doprovodu průvodce.

Na individuální prohlídky infocentra (1–7 osob) se objednávejte nejdříve 5 dní předem.

Na prohlídku infocentra s větší skupinou (8–60 osob) se objednávejte min. 7 dní předem.

Na exkurze do provozu (od 16 do 32 osob starších 15 let) se objednávejte min. 10 dní předem.

Všechny objednávky přijímáme na e-mailu infocentrum.edu@cez.cz nebo tel. 561 105 519.

Otevírací doba

Otevřeno každý den od 9:00 do 16:30 hod.

Časy prohlídek infocentra
PO–NE od 9:00, 11:00, 13:00 a 15:00 (90 min.)

Časy prohlídek provozu (jen pro skupiny 16–32 osob starších 15 let)
PO–PÁ od 9:00, 11:00 a 13:00 (2–4 hod.)

Kdy máme zavřeno
Pondělí 29. 8. až pátek 2. 9. 2022
Každé první pondělí v měsíci
Vánoce 24. 12.–26. 12.
Nový rok 1. 1.
Velikonoční pondělí

Kde nás najdete

Jaderná elektrárna Dukovany
Informační centrum
Dukovany 269
675 50 Dukovany
GPS: 49°5'19.133"N, 16°8'42.854"E

Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany

Autem
Lze využít bezplatné parkoviště u infocentra.

Veřejnou dopravou
Nejbližší zastávka veřejné dopravy je Dukovany, EDU (autobus). (autobus).

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na

Virtuální prohlídka