Infocentrum vodní elektrárny Dalešice

Kdy a kde nás můžete navštívit

5 důvodů proč navštívit informační centrum

NEJVYŠŠÍ SYPANÁ HRÁZ V EVROPĚ

NÁVŠTĚVA PROVOZU ELEKTRÁRNY

PROGRAMY NA MÍRU PRO ŠKOLY I ŠKOLKY

VSTUP ZDARMA

TURISTICKÉ VIZITKY A DENÍKY

Navštivte elektrárnu s nejvyšší sypanou hrází v Evropě, která měří 102 metrů! Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice plní důležitou roli – podobně jako další "přečerpávačky" dokáže rychle regulovat nadbytek nebo nedostatek elektřiny v síti. Umožňují to čtyři reverzní Francisovy turbíny, které najdete v její strojovně.

Všechny zajímavosti o provozu elektrárny se dozvíte v našem infocentru. Věděli jste, že spodní nádrž vodního díla Dalešice je zároveň rezervoárem chladicí vody pro nedalekou Jadernou elektrárnu Dukovany? Spojte návštěvy obou elektráren a užijte si nezapomenutelný výlet!

Aktuálně z infocentra

Infocentrum je od 10. 1. 2022 dočasně uzavřeno

Kvůli nepříznivé situaci s covid-19 jsou od pondělí 10. 1. 2022 brány našeho infocentra uzavřeny a běžné exkurze neprobíhají. Toto preventivní opatření jsme zavedli proto, abychom neohrozili bezpečnost a zdraví našich zaměstnanců, kteří se starají o spolehlivé dodávky elektrické energie do vašich domovů. O znovuotevření vás budeme včas informovat, mezitím nás můžete navštívit alespoň virtuálně. Děkujeme za pochopení.

NAVŠTIVTE NÁS VIRTUÁLNĚ

Co říkají naši návštěvníci

„Udělali jsme si výlet do infocentra elektrárny Dukovany a odtud potom vyrazili ještě do Dalešic. Osobně mě baví kontrast takto technické stavby a okolní přírody a zeleně. Myslím, že si tu každý přijde na své. Doporučuji všem, kteří o návštěvě přemýšlí.“

Tereza V.

„Objednali jsme se na exkurzi se třídou a byl to moc povedený výlet. Paní průvodkyně byla velmi milá a ochotná. Musela jsem obdivovat rozsah jejích znalostí. Studenti se ptali, z čehož jsem měla upřímnou radost. Bylo vidět, že je prohlídka zaujala a odcházeli spokojení. Moc děkujeme za hezký zážitek."

Barbora Ž.

„K elektrárně Dalešice jsme vyrazili po návštěvě infocentra v Dukovanech a rozhodně nelituji. Je to technický skvost, který zaujme každého technického nadšence. U dolní nádrže stojí navíc elektrárna Mohelno, takže takové 2 v 1. Díky za prohlídku."

Libor K.

Navštivte nás

Kvůli nepříznivé situaci s covid-19 jsou od pondělí 10. 1. 2022 brány našeho infocentra dočasně uzavřeny a běžné exkurze neprobíhají.

O znovuotevření vás budeme včas informovat, mezitím nás můžete navštívit online.

REGISTRUJTE SE ZDARMA NA PROHLÍDKU VIRTUÁLNĚ V ELEKTRÁRNĚ>>>

Vstup zdarma

Vhodné pro děti

Vhodné pro školy

Parkování zdarma

Prodej turistických předmětů

Kdo vás provede infocentrem

Dana

Jana

Marcela

Marie

Zdeňka

Jak se objednat

Tel. č. pro dotazy: 561 105 519
E-mail: infocentrum.edu@cez.cz

Otevírací doba

Infocentrum je od 10. 1. 2022 kvůli situaci s covid-19 dočasně uzavřeno.

Kde nás najdete

Vodní elektrárna Dalešice
675 77 Kramolín
GPS: 49.1244592"N, 16.1243528"E

Infocentrum vodní elektrárny Dalešice

Autem
Lze využít bezplatné parkoviště u infocentra.

Veřejnou dopravou
Nejbližší zastávka veřejné dopravy je Dukovany, EDU (autobus).

Další zajímavé tipy na výlety naleznete na