Aktuality z jaderných elektráren

Provoz JE Temelín

Informace k postupu energetického spouštění 58

Pracovníci elektrárny pokračují, podle denního plánu, v realizaci zkoušek zařazených do etapy energetického spouštění limitované výkonem reaktoru do 75%. Reaktor a turbosoustrojí pracují v rámci parametrů předepsaných pro danou výkonovou úroveň. Turbosoustrojí pracuje v rozmezí výkonu 690 - 710 MW. Při tomto provozu bloku probíhá řada diagnostických měření na reaktoru, turbíně, napájecí nádrži, kondenzátorech a dalších zařízeních. Ostatní systémy prvního bloku pracují podle předpokladů.

26. 10. 2001

Provoz JE Dukovany

Cvičné svolání krizového štábu EDU

Dnes 26.10. v 10.17 h byl cvičně svolán směnový krizový štáb Jaderné elektrárny Dukovany. Všichni členové štábu se dostavili v časovém limitu.

26. 10. 2001

Provoz JE Temelín

Informace k postupu energetického spouštění 57

Reaktor a turbosoustrojí pracují v rámci parametrů předepsaných pro danou výkonovou úroveň. Turbosoustrojí pracuje v rozmezí výkonu 700 - 710 MW. Při tomto provozu bloku probíhá řada diagnostických měření na reaktoru, turbíně, napájecí nádrži, kondenzátorech a dalších zařízeních. Ostatní systémy prvního bloku pracují podle předpokladů.

25. 10. 2001

Provoz JE Temelín

Informace k postupu energetického spouštění 56

Reaktor a turbosoustrojí pracují v rámci parametrů předepsaných pro danou výkonovou úroveň. Výkon turbosoustrojí je stabilizován v rozmezí 715 - 725 MW. Při tomto provozu bloku probíhá řada diagnostických měření na reaktoru, turbíně, napájecí nádrži, kondenzátorech a dalších zařízeních. Ostatní systémy prvního bloku pracují podle předpokladů.

24. 10. 2001