Aktuality z jaderných elektráren

Provoz JE Temelín

Systém řízení, ochrany a regulace reaktoru uspěl i za "horka"

Od 14. září do dnešního dne probíhala na prvním bloku jedna z nejdůležitějších plánovaných zkoušek ve třetím režimu bloku.

19. 9. 2000

Provoz JE Temelín

Informace o JE Temelín jsou veřejnosti k dispozici

V období těsně před spuštěním elektrárny Temelín se ve zvýšené míře ozývají hlasy žádající informace o elektrárně. Tyto informace jsou široké veřejnosti k dispozici již řadu let. Od 1. září 1997 jsou na informačním středisku JE Temelín k dispozici veřejnosti studie o vlivu elektrárny na životní prostředí. V současné době je jich zde více než 30. Od ledna roku 1998 jsou zde k nahlédnutí i jednotlivé díly základního bezpečnostního dokumentu temelínské elektrárny - dodatku Předběžné bezpečnostní zprávy.

18. 9. 2000

Provoz JE Dukovany

"Končí století ropy...", Vladimír Špidla, místopředseda vlády ČR

Návštěva proběhla 17. září v nedělních dopoledních hodinách. Ministra doprovázela jeho manželka Viktorie, přednosta Okresního úřadu František Jonáš s chotí Dagmar a poslanci Petr Hort, Pavel Kováčik a Vojtěch Vymětal. Místopředseda vlády byl seznámen s výsledky provozu jaderné elektrárny a prohlédl si strojovnu elektrárny, 1. blokovou dozornu a mezisklad použitého jaderného paliva.

17. 9. 2000

Provoz JE Temelín

Elektrárna udělala další krok ke spuštění reaktoru

Po splnění podmínek Státního úřadu pro jadernou bezpečnost dostal včera ČEZ souhlas pro vstup prvního temelínského bloku do třetího režimu s teplotou vyšší než 260°C.

15. 9. 2000