Aktuality z jaderných elektráren str. 1663

Provoz JE Temelín

Sdělení společnosti ČEZ- zahájena odstávka JE Temelín

Vedení Jaderné elektrárny Temelín dnes rozhodlo přerušit štěpnou reakce v I. bloku temelínské elektrárny. Důvodem je snaha ušetřit palivo během doby, která bude využita na odstranění potíží v sekundární (nejaderné) části ETE. Při spouštění turbosoustrojí se projevily tři nečekané technické problémy.

3. 5. 2001

Provoz JE Dukovany

Další přelet Dukovan

Na základě zjištění orgánů řízení letového provozu vojenského letiště Náměšť nad Oslavou byl dne 23.4. 2001 v 14.08 hod narušen zakázaný letový prostor nad Jadernou elektrárnou Dukovany (vzdušný válec průměru 2km a výšce 1,6km).

23. 4. 2001

Provoz JE Dukovany

Návštěvnici z Království TONGA se v Dukovanech líbilo

Jaderná elektrárna Dukovany přivítala svou nejvzdálenější a také nejexotičtější návštěvnici. Byla jí Mesualina Dublitz z Království Tonga, tří souostroví Vavau, Haapai a Tongatapu ležící pod obratníkem Raka v Pacifickém oceánu na 178. stupni východní délky...

20. 4. 2001

Provoz JE Dukovany

Exotická návštěva v Jaderné elektrárně Dukovany

Zítra v 10.00 hod navštíví Jadernou elektrárnu Dukovany její dosud nejvzdálenější a také nejexotičtější návštěvnice Mesualina Dublitz z Království Tonga, tří souostroví Vavau, Haapai a Tongatapu v Pacifickém oceánu (Hlavním městem Kingdom of Tonga je NUKUALOFA, zemi řídí král).

19. 4. 2001