Přijďte na Týdnu vědy a techniky AV ČR

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice. Letošní, šestnáctý ročník, který bude zahájen v úterý 1. listopadu a skončí v neděli 13. listopadu, se ponese v duchu motta „Za hranice známého“.


Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

Festival oslovuje studenty středních škol, pro které jsou připraveny především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách. Odpolední, podvečerní a doprovodné programy jsou pak určeny na širokou veřejnost. 

Týden vědy a techniky AV ČR koordinuje Odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Letošní, šestnáctý ročník, který bude zahájen v úterý 1. listopadu a skončí v neděli 13. listopadu, se ponese v duchu motta „Za hranice známého“. Část programu je věnována mj. vesmíru. Týden vědy a techniky AV ČR nabídne i dny otevřených dveří, do kterých se zapojují všechna pracoviště Akademie věd ČR. Novinkou je letos speciální program, který vedle netradičních workshopů zahrnuje i komentované prohlídky, pozorování ptactva či Slunce nebo divadelní hry.

Přijďte se podívat mj. na akce pořádané ve spolupráci se Skuponou ČEZ

http://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/2016/specialni_program/1102-praha-MUPO-elektromobil.html

http://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/2016/vystavy/1101-praha-N3-preneste-se-s-nami-do-virtualniho-sveta-elektraren-skupiny-cez.html

http://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/2016/prednasky_PRAHA/1104-N3VS-deprese-a-jak-ji-zvladat.html

http://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/2016/prednasky_PRAHA/1104-N3VS-zijeme-online.html