Setkání s energií

Interaktivní vzdělávací program s odborníky na energetiku u vás ve třídě

Jak by vypadal život bez elektřiny? V čem se liší malé modulární reaktory od těch v Temelíně nebo Dukovanech? A jak to vlastně vypadá uvnitř kontrolovaného pásma našich jaderných elektráren? Nejen to se dozvíte, ale taky zažijte na Setkání s energií přímo u vás ve třídě!

Studenty čeká nejen debata o hlavních tématech současnosti i budoucnosti energetiky s předními českými odborníky z praxe. Do školy vám taky přivezeme ReakTour – brýle s prohlídkou nejstřeženějších míst Temelína a Dukovan ve virtuální realitě. Celá třída se tak podívá až k reaktoru, dovnitř chladicí věže nebo na velín, odkud někteří naši lektoři jaderky řídí. Chybět nebudou ani unikátní fyzikální pokusy, ukázky a rekvizity. Nejaktivnější studenty navíc odměníme dárky od Skupiny ČEZ.

Zdarma

Setkání si můžete objednat zdarma.

ZŠ, SŠ a gymnázia

Program je pro 8. a 9. třídy ZŠ, SŠ a gymnázia.

90 minut

Jedno setkání trvá 90 minut v kuse.

Odborníci

Debata s předními odborníky na energetiku.

ReakTour

Jaderka ve virtuální realitě či fyzikální pokusy.

Co vás nejčastěji zajímá?

Setkání je vždy zdarma.

Stačí vyplnit registrační formulář a my se vám ozveme. Obvykle děláme 2 až 3 setkání v jednom dni.

Čeká vás interaktivní prezentace s možností diskuze. Nechybí virtuální realita ReakTour, fyzikální pokusy a další ukázky.

Projekt je určen pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ, studenty středních škol a gymnázií.

Jedno setkání trvá 90 minut v kuse (bez přestávky). Obvykle děláme 2 až 3 setkání v jednom dni.

Naši lektoři jsou přední vysokoškolští pedagogové, nezávislí odborníci na energetiku, fyzici jaderných reaktorů a operátoři jaderných elektráren z Temelína a Dukovan. Lektor přijede vždy v doprovodu asistenta, který má na starosti praktické ukázky a pokusy.

Objednejte setkání pro svou školu

Registrace do konce roku 2024 jsou aktuálně plné. O spuštění rezervace termínů na rok 2025 se včas dozvíte. Děkujeme za zájem.

Máte dotaz?

Napište nám

Nenechte si ujít

Probádejte s námi svět energie a navštivte naše elektrárny. Reálně i virtuálně!

Děkujeme, že jste si během KVIFF zašli na ReakTour

Během 58. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jsme vás vzali na nejstřeženější prostory v zemi. Více než 6 500 z vás se podívalo do běžně nepřístupných míst v Temelíně, Dukovanech a Dlouhých stráních. Jsme rádi, že se vás mnoho zúčastnilo soutěže o hodnotné ceny, a že se vám líbila fotografie z našeho AI fotokoutku, který každého proměnil do pracovníka jaderné elektrárny ve žluté kombinéze.

Pojďte si to s námi krátce připomenout.

Video z 58. KVIFF