ČEZ podal finální cenovou nabídku na koupi 66 % podílu ve společnosti Slovenské elektrárne

28. 7. 2004


Energetická společnost ČEZ dnes podala na slovenský Fond národního majetku finální cenovou nabídku na koupi 66 % podílu ve společnosti Slovenské elektrárne, a.s. ČEZ projevil zájem o Slovenské elektrárne jako celek, o všechny její části, včetně jaderné energetiky.

Součástí nabídky nejsou jaderná zařízení A1 a V1 v Jaderné elektrárně Bohunice a vodní elektrárna Gabčíkovo. Nabídka obsahuje smlouvy na provozování vodní elektrárny Gabčíkovo a jaderné elektrárny V1 v Bohunicích.

„Považujeme naší nabídku za velmi výhodnou pro celou slovenskou energetiku z mnoha důvodů. Slovenská i česká energetika se vyvíjely po několik desetiletí jako jeden celek. Na tento fakt mohou nyní navázat SE a ČEZ a výrazně posílit své postavení v rámci středoevropského regionu. V rámci celé Skupiny pak máme šanci vytvořit v energetice bývalého východního bloku silné uskupení, které bude důstojnou protiváhou ostatním evropským energetickým koncernům,“ řekl při této příležitosti Martin Roman, generální ředitel a předseda představenstva ČEZ.

ČEZ má přirozený zájem na dlouhodobém provozu slovenských jaderných zařízení. Obě dvě slovenské jaderné elektrárny vychází ze stejné technologie jako Jaderná elektrárna Dukovany. Z tohoto faktu plynou možné synergie, vedoucí k zajištění dlouhodobého provozu všech jaderných elektráren. V neposlední řadě jde i o účinnější podporu jaderné energetice, která je efektivně provozovatelná pouze v rámci portfolia s dalšími energetickými zdroji a v rámci silného uskupení.

Ladislav Kříž
tiskový mluvčí ČEZ, a. s.


Soubory ke stažení:

Dokument Typ Velikost
Vnitrni_informace_CEZ-066-2004.pdfpdf108 kB