Tiskové zprávy

Jaderné elektrárny

Reaktor druhého bloku elektrárny Temelín je plnoletý

Rovných 18 let provozu oslaví v neděli reaktor druhého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Energetici ho poprvé nastartovali 31. května 2002 v 10:25 hodin. První elektřinu začal dodávat po sérii náročných testů 29. prosince 2002, dva roky po bloku prvním. Aktuálně je Temelín s výkonem 2x 1082 MWe (megawatthodin elektrických) největším českým zdrojem, který se spolu s elektrárnou Dukovany výraznou měrou podílí na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

29. 5. 2020

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektromobilita
Charita a sponzoring

K Dlouhým stráním se v sobotu vydá přes 30 elektromobilů

Turistům v Jeseníkách se o víkendu při troše štěstí naskytne originální podívaná na kolonu elektromobilů. Automobily se zásobníkem energie v baterii se vydají na cestu z Ostravy k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně, jejíž horní nádrž je největší baterií na uchovávání elektřiny v Česku. Trasu symbolicky zakončí ve sportovním areálu Kouty v Loučné nad Desnou pod Dlouhými stráněmi, kde své vozy také vystaví. Takzvanou eJantarovou cestu se Skupinou ČEZ projede v sobotu 32 vozů, většinou různých typů elektromobilů Tesla.

28. 5. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny

Na Dlouhých stráních začala odstávka, probíhají opravy za 40 mil. Kč

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně zahájila pravidelnou letní odstávku, která potrvá až do prvního červencového týdne. Chystají se drobné opravy a údržba i některé významnější investice celkem za 40 milionů korun. Na všem se budou podílet desítky lidí z 12 externích firem, zásadní proto bude organizace práce a dodržování hygienických opatření. „Logistika bude důležitá. Snažíme se zajistit, aby se jednotlivé pracovní skupiny pokud možno nepotkávaly a aby se lidé z externích firem nemíchali s pracovníky elektrárny, zároveň ale musí dobře fungovat vzájemná komunikace a výměna informací,“ řekl šéf elektrárny Vítězslav Chmelař.

25. 5. 2020

Produkty a služby
Elektromobilita

Ve Středočeském kraji „natankovali“ e-řidiči u stojanů Skupiny ČEZ celkem 67 552 kWh

Střední Čechy kraj - Objem elektřiny odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic Skupiny ČEZ v průběhu 1. čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostl o více než 54 %, na téměř 600 tisíc kWh. Odběry v březnu, který byl z větší části poznamenán vyhlášeným nouzovým stavem v ČR, činily více než 158 tisíc kWh, což je o 13 % meziročně více. Ve Středočeském kraji se v současné době nachází 19 dobíjecích míst s celkem 28 stojany. V období leden-březen u nich e-řidiči „tankovali“ celkem 4 562x s celkovým odběrem 67 552 kWh, což představuje 1 876 plně dobitých e-vozů střední třídy s kapacitou baterie 36 kWh.

20. 5. 2020