Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
21
Květen 2019

Průvan v šatníku: Operátorky call centra vybraly půl tuny oblečení

Operátorky zábřežského call centra společnosti ČEZ Distribuce vybraly v rámci charitativní akce Průvan v šatníku 528 kilogramů oblečení, a navíc ještě několik sad nádobí a talířů i dětské hračky. Darované věci, kterých bylo o třetinu více než před rokem, bude Charita Zábřeh postupně rozdělovat těm nepotřebnějším.

21
Květen 2019

V Temelíně cvičili reakci na dopravní nehodu při přepravě jaderného paliva

Bagr naráží do vozidla vezoucího kontejner s použitým palivem. Takový byl scénář čtvrtého letošního cvičení, které dnes proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín. Přestože se jednalo o jedinou vážnější zápletku, trvalo cvičení celé dopoledne a zapojila se do něj padesátka odborníků.

20
Květen 2019

Při cvičném požáru na Dlouhých stráních ladili hasiči souhru s energetiky

Požár elektroinstalace v odtokovém kanálu mezi horní a dolní nádrží, všude hustý dým a zaměstnanec, se kterým velín ztratil spojení. Takové bylo základní zadání havarijního cvičení na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně, ve kterém šlo hlavně o prověření souhry mezi pracovníky elektrárny, velínem a hasiči, kteří přijeli se svou technikou ze Šumperka i Loučné nad Desnou.

20
Květen 2019

ČEZ ESCO posiluje v energetických úsporách na slovenském trhu. Kupuje většinový podíl ve společnosti e-Dome

e-Dome je předním poskytovatelem komplexních energetických úspor a energetického managementu na Slovensku. Zaměřuje se i na energetické poradenství při výstavbě nových objektů a vylepšování funkčnosti energetických zařízení. Mezi její zákazníky patří firmy, obce, nemocnice, divadla, obchodní centra i průmyslové a administrativní areály.

20
Květen 2019

Hučák o Muzejní noci navštívily stovky zájemců

Hradec Králové, 20. května 2019 –Noční prohlídky Informačního centra Obnovitelných zdrojů v centru Hradce Králové v pátek 17. května 2019 opět přilákaly na prohlídku stovky návštěvníků. Během páteční Královéhradecké Muzejní noci se zde vystřídalo 440 zájemců o historii a současnost krásné secesní budovy v centru Hradce.

19
Květen 2019

Ředitelka Nadace ČEZ: Bez paměti národa se žít nedá, proto jsme Běh podpořili

Praha - „Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu“; to je hlavní motto deseti květnových běhů v deseti městech republiky. Všechny mají jedno společné – zvýšit povědomí veřejnosti a zvláště mladých lidí o pamětnících často temných dob vlády totalitních režimů. Výtěžek Běhu přitom umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů. Finanční částkou ve výši 347 100 korun podpořila realizaci této celorepublikové akce i Nadace ČEZ.

19
Květen 2019

Ve Velinách bylo slavnostně otevřeno nové Oranžové hřiště

Hradec Králové, 19. května 2019 - Nové Oranžové hřiště nedaleko obecního úřadu bylo slavnostně otevřeno tento víkend. Nejen děti, ale i místní sportovní nadšenci si nové multifunkční hřiště s rozmanitým využitím moc pochvalují. Na realizaci hřiště získala obec od Nadace ČEZ 300 tisíc korun.

18
Květen 2019

Energetici z Plzně a okolí již potřetí provětrali doma své šatníky

Plzeň – Mírně obnošené, zánovní, ale i zcela nové ošacení o celkové váze 135 kg, 60 párů bot, 14 kabelek, 28 kusů různé bižuterie a jeden batoh. Takový byl jarní „průvan v šatnících“ zaměstnanců Skupiny ČEZ, kteří mají výkon práce v Plzni a okolí. Pro ně již nevyužitelné, ale pro někoho stále potřebné věci, pak putovaly v polovině května do Oblastní charity v Rokycanech.

17
Květen 2019

V Dukovanech zahájili výměnu paliva v druhém bloku

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany po 94 dnech plného provozu všech čtyř výrobních bloků zahájili odstávku druhého výrobního bloku. Kromě výměny části paliva mají v plánu řadu kontrol, servisních a modernizačních prací. Přesně ve 12 hodin operátoři zahájili postupné snižování výkonu reaktoru a blok přestane elektřinu dodávat dnes kolem 17 hodiny. Ostatní tři dukovanské výrobní bloky zůstávají v provozu na plném výkonu. Odstávka se odběratelů nijak nedotkne, dočasně sníženou výrobu elektřiny ČEZ nahradí z dalších energetických zdrojů.

17
Květen 2019

ČEZ Teplárenská instaluje v Trutnově knihobudky

Trutnov 16. května 2019 – Bývalé odvětrávací domky, které byly součástí centrálního zásobování teplem úplně změnily svou identitu. Společnost ČEZ Teplárenská se rozhodla pro změnu a z domků se po nutných stavebních úpravách vyklubaly krásné moderní knihobudky.

16
Květen 2019

Nejlepší novodobé Prokopy Diviše již v Ostrově znají, tři jsou stejní jako vloni

Ostrov – Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2018/19, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již potřetí vyhlásila ČEZ Distribuce společně s Asociací energetických manažerů, má v případě SPŠ Ostrov již své vítěze. Deset nejlepších z druhého až čtvrtého ročníku studia oboru elektrotechnika si tak v polovině května převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 a 3,5 tisíce korun podle toho, na jakém místě se umístili.

15
Květen 2019

Energetici již potřetí provětrali doma své šatníky

Děčín – Mírně obnošené, zánovní, ale i zcela nové, právě zakoupené různé ošacení, kšiltovky, desítky kabelek a párů bot, něco křehkých věcí a také jedna cyklistická přilba; to vše napříč všemi generacemi a v odhadu o váze 397 kg. Takový byl jarní „průvan v šatnících“ energetiků, kteří pro ně již nevyužitelné, ale pro někoho stále potřebné věci, přinesli v pytlích, taškách a krabicích do děčínského sídla ČEZ Distribuce. Zaměstnanci napříč celou Skupinou ČEZ s výkonem práce právě v Děčíně tak již potřetí pomohli potřebným, tentokráte klientům Oblastní charity v Ústí nad Labem.

15
Květen 2019

V Dukovanech začalo požární cvičení. Do elektrárny se sjíždí jednotky hasičů z Jihomoravského kraje i Vysočiny

Dnes ve 14 hodin byl v administrativní budově Jaderné elektrárny Dukovany vyhlášen cvičný požární poplach. Simulovaný požár vypukl ve třetím patře administrativní budovy, ve které průběžně pracují více než čtyři stovky zaměstnanců. Cílem cvičení je ověření součinnosti operačního střediska HZSp EDU s krajským operačním a informačním střediskem HZS Kraje Vysočina, spolupráci mezi zasahujícími jednotkami hasičů i chování a znalost zaměstnanců elektrárny při požáru. Velitel zásahu nařídil evakuaci budovy, která probíhá i za pomocí evakuačního rukávu.

15
Květen 2019

Elektrárna Poříčí v Trutnově zažila cvičný poplach, hořelo – naštěstí jen cvičně

Hradec Králové, 15. května 2019 – Simulace zahoření technologie v prostoru kompresorové stanice a ošetření se záchranou zraněného pracovníka prověřila připravenost Báňské záchranné služby v Odolově a součinnost s odpovědnými pracovníky elektrárny v Trutnově – Poříčí. Další z pravidelných havarijních cvičení proběhlo včera.

15
Květen 2019

Informační centrum na Hučáku přivítalo 140 tisícího návštěvníka

Hradec Králové, 15. května 2019 – Velké překvapení čekalo na pana Pavloviče a jeho sestru, když mu průvodci oznámili, že se stal 140 tisícím návštěvníkem. Informační centrum Obnovitelných zdrojů bylo zpřístupněno veřejnosti již v roce 2008. A zájem o tuto unikátní expozici stále roste. Svědčí o tom i dnešní jubilejní 140 tisící návštěvník.

Předchozí   1 2 3 4 5  ...  100