Tiskové zprávy

Elektrárny

Zavřená Infocentra, ale elektrárny ČEZ dále žijí on-line. Virtuálně si je nyní prohlédne na 230 návštěvníků denně.

Infocentra a energetické provozy ČEZ zůstávají kvůli omezením v souvislosti s šířením koronaviru už pátým týdnem pro veřejnost uzavřené. Výběr toho nejlepšího mezi elektrárenskými lokalitami, které loni souhrnně přilákaly bezmála čtvrt milionu lidí, je však volně přístupný i nadále – díky virtuálním prohlídkám nebo 3D modelům. Denně si je nyní prohlédne na 230 návštěvníků. Zájemci o energetiku se podívají i do míst, kam by se ani za normálních poměrů nedostali.

1. 4. 2020

Charita a sponzoring
Udržitelný rozvoj
Distribuce
Elektrárny

Modrá barva opět po roce rozzáří oblohu u energetiků na severu Čech

Severní Čechy - I přes současnou pandemii nelze zapomínat na lidi s vážným zdravotním handicapem. Skupina ČEZ se tak již pošesté připojí k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“, jejímž cílem je porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna se tak napříč celou republikou rozzáří od 18 hodin vybrané objekty - industriální i administrativní stavby, modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci. Na severu Čech budou modře nasvíceny děčínské sídlo ČEZ Distribuce, Elektrárna Tušimice a pokud to technické podmínky dovolí, tak i Elektrárna Ledvice.

30. 3. 2020

Elektrárny
Jaderné elektrárny
Teplárenství
Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Dva nové páry rozšířily sokolí řady v lokalitách Skupiny ČEZ

Sokolí impérium Skupiny ČEZ se letos rozrostlo o dvě nové lokality. Jednou, a pro ornitologa Václava Berana nečekanou, je bývalá výtopna v severočeském Proboštově patřící ČEZ Teplárenské. Druhou, třetím rokem po instalaci sokolí budky na nejvyšším ochozu ventilačního komína dychtivě očekávanou, je Jaderná elektrárna Temelín. V prvním případě již samice sedí na vejcích, ve druhém se tokající pár teprve k zahnízdění chystá. V současné době, kdy dispečerské řízení ČEZ a veškeré výrobní provozy dle svého typu přijaly přísná opatření a jedou ve zvláštních krizových režimech, včetně celotýdenní izolace zaměstnanců na pracovišti, je to pro energetiky alespoň trochu příznivější zpráva.

27. 3. 2020

Charita a sponzoring
Elektrárny

Dárek energetiků překvapil a hlavně potěšil seniory z domova U Pramene

Louny – Bývá zvykem, že pokud je někdo oslavencem, tak dostává méně či více hodnotné dary. V případě Skupiny ČEZ tomu ovšem je často naopak. Většinou je to ona, kdo dary jako připomínku kulaté existence některého ze svých výrobních provozů rozdává. Nejinak tomu bylo i ve středu 11. března, kdy se v roli dárce ocitla Elektrárna Počerady, a. s., a u příležitosti 50 let od uvedení do provozu, obdarovala seniory z lounského domova U pramene.

11. 3. 2020