Tiskové zprávy

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
Jaderné elektrárny
Elektrárny

Dva nové páry rozšířily sokolí řady v lokalitách Skupiny ČEZ

Sokolí impérium Skupiny ČEZ se letos rozrostlo o dvě nové lokality. Jednou, a pro ornitologa Václava Berana nečekanou, je bývalá výtopna v severočeském Proboštově patřící ČEZ Teplárenské. Druhou, třetím rokem po instalaci sokolí budky na nejvyšším ochozu ventilačního komína dychtivě očekávanou, je Jaderná elektrárna Temelín. V prvním případě již samice sedí na vejcích, ve druhém se tokající pár teprve k zahnízdění chystá. V současné době, kdy dispečerské řízení ČEZ a veškeré výrobní provozy dle svého typu přijaly přísná opatření a jedou ve zvláštních krizových režimech, včetně celotýdenní izolace zaměstnanců na pracovišti, je to pro energetiky alespoň trochu příznivější zpráva.

27. 3. 2020

Elektrárny
Charita a sponzoring

Dárek energetiků překvapil a hlavně potěšil seniory z domova U Pramene

Louny – Bývá zvykem, že pokud je někdo oslavencem, tak dostává méně či více hodnotné dary. V případě Skupiny ČEZ tomu ovšem je často naopak. Většinou je to ona, kdo dary jako připomínku kulaté existence některého ze svých výrobních provozů rozdává. Nejinak tomu bylo i ve středu 11. března, kdy se v roli dárce ocitla Elektrárna Počerady, a. s., a u příležitosti 50 let od uvedení do provozu, obdarovala seniory z lounského domova U pramene.

11. 3. 2020

Elektrárny
Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Třetí vlna ekologizace elektráren probíhá. Do zlepšení parametrů ČEZ investuje odhadem až 10 miliard korun

ČEZ postupně ekologizuje elektrárny, tak aby byly co nejlépe připraveny na nová evropská pravidla. Instalace moderních technologií již byly či budou provedeny například na elektrárnách Ledvice, Tušimice, Prunéřov, Počerady, Dětmarovice a v teplárnách Mělník, Poříčí a Hodonín.

5. 3. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny

Jedna vlaštovička sice jaro ještě nedělá, sokolí pár v Počeradech ovšem ano

Počerady – Opravdu veliké překvapení čekalo v pondělí 2. března na ornitologa Václava Berana během jeho první letošní návštěvy Elektrárny Počerady. Původně lezl k sokolí budce na ochozu jednoho z komínů pouze kvůli výměně fotopasti, místo ticha promíseného lehkým šumem větru ho však uvítal rozzlobený křik sokolí samice. A to nebylo vše, dáma je kroužkovaná a navíc již seděla na třech vejcích.

2. 3. 2020