Tiskové zprávy

Elektrárny
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Udržitelný rozvoj

Elektrárna Dlouhé stráně meziročně zvýšila výrobu o 17 procent

Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně vloni vyrobila 636,942 milionů kWh, čímž o více než 17 procent překonala vlastní výrobu z roku 2018. Tato ekologicky vyrobená elektřina by pokryla roční spotřebu přibližně 180 tisíc domácností.

7. 2. 2020

Elektrárny
Teplárenství
Udržitelný rozvoj

Elektrárnu Dětmarovice si vloni prohlédlo 1878 zájemců, hlavně deváťáci

Elektrárnu Dětmarovice, jedinou elektrárnu a teplárnu Skupiny ČEZ spalující černé uhlí, si vloni prohlédlo ve 44 exkurzích a na dni otevřených dveří 1878 zájemců. Mezi účastníky odborných exkurzí převažovali žáci osmých a devátých tříd, kteří stáli před rozhodnutím, na jaké škole bude jejich vzdělávání pokračovat, a studenti průmyslovek z celého kraje.

7. 2. 2020

Elektrárny
Životní prostředí a obnovitelné zdroje

„HYDROTURBO 2020“ ZVE ÚČASTNÍKY ZA POZNÁNÍM I NA VODNÍ ELEKTRÁRNY

Mezinárodní konference HYDROTURBO, která se střídavě koná v České a Slovenské republice, má dlouholetou tradici. Letošní „HYDROTURBO 2020“ pořádá ve dnech 22.9. – 24. září v Praze a středních Čechách společnost ČEZ, a. s., Vodní elektrárny a účastníkům nabídne vedle klasického konferenčního a společenského programu také exkurze na vybrané vodní elektrárny Vltavské kaskády.

6. 2. 2020

Charita a sponzoring
Elektrárny
Udržitelný rozvoj

Zásahové vozidlo profesionálních elektrárenských hasičů změnilo majitele

Mělník - Nového majitele má zásahový vůz Mercedes Benz SPRINTER, který ještě minulý týden plně sloužil profesionálním hasičům z Divize klasická energetika. Zatímco dříve měl domovské právo v jedné z elektráren Skupiny ČEZ, nyní je již plně k dispozici zásahové jednotce Sboru dobrovolných hasičů Mělník – Mlazice. Vozidlo s rokem výroby 2010 tak nahradilo dosluhující dodávku Fiat DUCATO, která družstvu hasičů z Mlazic sloužila bezmála třicet let.

6. 2. 2020