Tiskové zprávy

Zahraniční aktivity

ČEZ byl vybrán v tendru na dostavbu rumunské elektrárny Černavoda

Rumunská energetická společnost Societatea Nationala Nuclearelectrica včera oznámila akceptaci nabídku společnosti ČEZ. Energetická společnost ČEZ tak byla vybrána jako jeden z partnerů v projektu plánované výstavby a provozu 3. a 4. bloku rumunské jaderné elektrárny Černavoda.

9. 11. 2007

Zahraniční aktivity

ČEZ sloučil své distribuční společnosti v Bulharsku

S účinností ke dni 2. listopadu 2007 došlo ke sloučení tří bulharských distribučních společností Skupiny ČEZ do jedné. EDC Pleven a EDC Sofia oblast tak tímto dnem přestaly existovat a byly sloučeny do společnosti EDC Stolichno. V Bulharsku tak proběhl obdobný proces, kterým prošly tuzemské distribuční společnosti před třemi roky.

7. 11. 2007

Zahraniční aktivity

Skupina ČEZ chce vstoupit na turecký trh

Energetická Skupina ČEZ a turecká společnost Akenerji se dnes dohodly na zahájení exkluzivních rozhovorů o možnosti vzájemné spolupráce na tureckém energetickém trhu.

1. 11. 2007

Elektrárny
Zahraniční aktivity

ČEZ provedl refinancování elektrárenské společnosti Elcho

Energetická společnost ČEZ provedla k 31. 10. 2007 refinancování polské elektrárenské společnosti Elcho, tak aby lépe odpovídalo dlouhodobé finanční strategii Skupiny ČEZ a zároveň přineslo synergické efekty v podobě úspor z nákladů financování.

1. 11. 2007