Tiskové zprávy str. 1618

Ostatní

Cvičení

Dnes 13. 3. 2001 bylo v Jaderné Elektrárně Dukovany zahájeno cvičení " Zvládání krizové situace s ukrytím personálu", které na základě požadavků Atomového zákona má za cíl procvičit zvládnutí mimořádné situace personálem v jaderné elektrárně a upevnit znalosti zásad chování při mimořádných událostech.

13. 3. 2001

Ostatní

Očekávaný vyšší prodej elektřiny ČEZ umožní i vyšší odběr uhlí

Přestavenstvo společnosti ČEZ na svém středečním zasedání zhodnotilo dosavadní průběh uzavírání smluv na prodej elektřiny v letošním roce, které ukazují na zlepšení obchodní pozice ČEZ na domácím trhu oproti předpokladům z konce minulého roku. Na základě zpřesněných očekávání vedení ČEZ rozhodlo i o postupném navýšení odběrů hnědého uhlí v letošním roce. Na předpokládané zvýšení odběrů hnědého uhlí má vliv i očekávaná nižší výroba elektřiny z Jaderné elektrárny Temelín oproti odhadům z konce loňského roku.

9. 2. 2001

Ostatní

ČEZ s rekordní výrobou

Výroba elektřiny ČEZ v loňském roce vzrostla o více jak 11 procent oproti roku 1999 a svojí výší 50 842 GWh byla rekordní od založení ČEZ v roce 1992. Za tímto růstem stojí zvýšený vývoz elektřiny, kterým se podařilo kompenzovat 8,5 procentní propad prodeje elektřiny tuzemským zákazníkům. Díky vyšší výrobě elektřiny ČEZ mohl odebrat od těžebních společností více uhlí a tím vytvořit další časový prostor pro restrukturalizaci těchto firem. V loňském roce ČEZ odebral zhruba 30 mil. tun hnědého uhlí, oproti 25 mil. t v roce 1999.

17. 1. 2001

Ostatní

ČEZ je naprosto finančně zdravý.

Dnešní Lidové noviny ve svém článku "ČEZ nemá peníze na druhý blok Temelína" zcela nepravdivě tvrdí, že ČEZ je finančně vyčerpán a nemá peníze na druhý blok Temelína. Skutečnost je však naprosto jiná. Elektrárenská společnost ČEZ plní řádně a včas své finanční závazky a podle všech standardních ekonomických kritérií ji lze považovat za finančně zdravou. Nemá žádné problémy ani s profinancováním svých investičních potřeb...

22. 11. 2000