Tiskové zprávy str. 1619

Ostatní

ČEZ dnes přebral státní podíly v osmi distribučních firmách

Dnešním dnem dochází k začlenění podílů regionálních energetických společností do skupiny ČEZ. Podle aktuálních informací se dnes ráno, tedy ve stanoveném termínu, uskutečnily převody všech akcií a byly řádně vypořádány na účtech ve Středisku cenných papírů. Zhruba po roce od vládního návrhu se tak završuje projekt rozšíření skupiny ČEZ o distribuční společnosti. Současně společnost převádí na stát 66 % ČEPS, a. s. Stát získá transakcí celkem 21 miliard korun.

1. 4. 2003

Ekonomické a finanční zprávy

Hlavní body prezentace ČEZ na tiskové konferenci 27.3.2003 od 11,00 hod.

27. 3. 2003

Ekonomické a finanční zprávy

ČEZ obdržel souhlasné stanovisko ÚOHS k propojení ČEZ a distributorů - Skončilo období nejistoty, největší česká transakce může být dokončena

Energetická společnost ČEZ dnes obdržela souhlasné stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ke spojení ČEZ a distribučních společností, které schválila vláda ČR. Souhlasné stanovisko bylo vydáno s podmínkami. Je zarážející, že rozhodnutí padlo již v úterý 18. března a ČEZ i ostatní subjekty se jej dozvídají až dnes.

20. 3. 2003

Ostatní

Odpověď na dotaz AliaWebu ohledně jednání ve shodě s FNM v REAS

K dnešnímu dni má ČEZ na majetkovém účtu ve Středisku cenných papírů registrován určitý podíl akcií ve společnostech Jihočeská energetika, Jihomoravská energetika, Severočeská energetika, Severomoravská energetika a Východočeská energetika. V těchto společnostech ČEZ spolu s FNM jednají ve shodě, které ČEZ v souladu s § 183 d obchodního zákoníku oznámil dne 27. 6. 2001.

18. 3. 2003