Tiskové zprávy str. 1837

Elektrárny

Žena, která telefonovala do Jaderné elektrárny Dukovany bombovou výhrůžku byla vypátrána.

Žena, která 6.4. ve 12.25 hod. telefonovala do Jaderné elektrárny Dukovany bombovou výhrůžku byla vypátrána. Ženě hrozí ze strany trestních orgánů stíhání za šíření poplašné zprávy a ze strany těch, kterým svým počínáním způsobila škodu řízení o náhradách způsobených škod.

5. 6. 2001

Elektrárny

Vyjádření elektrárenské společnosti ČEZ k obchodním jednáním s E.ON

Elektrárenská společnost ČEZ vnímá, že z důvodu politického napětí, v souvislosti se situací v oblasti elektroenergetiky mezi Rakouskem, SRN a ČR, dochází ke zhoršování podmínek pro uplatnění domácích výrobků v sousedních zemích. ČEZ je informován, že jeden z jeho zahraničních obchodních partnerů, německá společnost E.ON, se v důsledku této situace nachází ve složitém společenském postavení na domácím bavorském území a zároveň má zájem jednat o úpravě vzájemných obchodních vazeb s ČEZ.

30. 5. 2001

Ostatní

ČEZ, a. s., podal trestní oznámení na členky Sdružení Jihočeské matky

ČEZ, a.s. na základě tiskové zprávy uveřejněné Sdružením Jihočeské matky dne 25. května 2000 a na podkladě vystoupení paní ing. Moniky Wittingerové ze Sdružení Jihočeské matky v televizní zpravodajské relaci Deník TV Prima dne 25. května 2000 podal dne 26. 5. 2000 trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy podle § 199 trestního zákona.

26. 5. 2001

Ostatní

Návštěvníci Temelína nebyli ohroženi

Ve sdělovacích prostředcích se objevily informace o radiačním nebezpečí na JE Temelín. Zprávy se objevily v souvislosti s uskladněním dvou zářičů ve skladu čerstvého paliva umístěného v budově aktivních pomocných provozů v areálu elektrárny. Ve čtvrtek 18. května 2000 zde byly přemístěny dva zářiče z dopravního stínícího kontejneru do zásobníku na skladování čerstvého paliva.

25. 5. 2001