Tiskové zprávy str. 2

Jaderné elektrárny

ČEZ letos do Temelína plánuje přijmout téměř stovku lidí

Téměř stovku lidí plánuje v letošním roce přijmout ČEZ v Jaderné elektrárně Temelín. Pokračuje přitom ve standardní generační obměně a připravuje se tak na minimálně šedesátiletý provoz jihočeské elektrárny. Loni ČEZ do Temelína přijal 78 nových pracovníků.

25. 1. 2023

Teplárenství
Produkty a služby

Zástupci ČEZ Teplárenské a ZKL Klášterec nad Ohří podepsali memorandum

Praha/Klášterec nad Ohří – Memorandum o další možné spolupráci ohledně dodávek tepla podepsali v úterý 24. ledna zástupci společností ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ a ZKL Klášterec nad Ohří, a. s. Na základě memoranda, uzavřeného do konce roku 2028, je ČEZ Teplárenská připravena dodávat tepelnou energii do areálu ZKL za splnění předpokladu, že obě strany naleznou shodu v rámci budoucí nové smlouvy nejen o dodávkách tepelné energie, ale třeba i v možnosti odkupu rozvodného tepelného zařízení po realizaci modernizace ZKL Klášterec, který v současné době odebírá 10 TJ tepla.

25. 1. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG

V příštích 10 letech nabere ČEZ do jádra cca 2 600 lidí

V průběhu roku 2022 největší česká energetika nabrala celkem 1 212 nových pracovníků, tedy podobně jako o rok dříve. Každý šestý nově příchozí nastoupil do oblasti jádra, které přilákalo oproti roku 2021 i více žen. V příštích deseti letech ČEZ nabere do stávajících jaderných elektráren a do týmů připravujících výstavbu nového bloku v Dukovanech či malých modulárních reaktorů odhadem 2 600 nových lidí. Do ČEZ loni také zamířilo více vysokoškoláků – jejich podíl mezi přijatými zaměstnanci byl 40 %. Stovky zaměstnanců posílily také oblast zákaznické obsluhy.

25. 1. 2023

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO

Osvětlení za korunu ušetřilo obcím 78 % elektřiny, největší zájem měli starostové z Bruntálska

Projekt Osvětlení za korunu, který umožňuje obcím modernizovat veřejné osvětlení bez zatížení obecní kasy, ušetřil za půldruhého roku od svého startu obcím v průměru 78 % elektrické energie. Největší zájem o něj měli na Bruntálsku (6 obcí), Jesenicku, Plzeňsku, Chrudimsku a Kutnohorsku. Zájem o Osvětlení za korunu, které dodává společnost ČEZ Energetické služby, dceřiná firma ČEZ ESCO, trvá i v letošním roce.

24. 1. 2023