Tiskové zprávy str. 2

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje

V Buštěhradě se v pondělí otevře veřejnosti fotovoltaika v průmyslovém areálu. ČEZ do roku 2030 postaví 6 tisíc MW nových bezemisních zdrojů

Jak se ze slunečního záření každý rok vyrobí čistá elektřina pro téměř 700 domácností? Kdy fotovoltaická elektrárna vyrábí nejvíce, proč k provozu potřebuje tzv. měniče a co jsou to tepelné ztráty? To a mnohem víc se dozví všichni, kteří v pondělí 26.9. od 9 do 16 hodin dorazí na Den otevřených dveří do areálu fotovoltaické elektrárny Buštěhrad. K návštěvě je nutná předchozí registrace na www.cez.cz/dod-bustehrad. Akci zaštiťuje Solární asociace, své brány lidem v uplynulých dnech otevřelo více než 20 fotovoltaických elektráren v ČR. ČEZ vyrábí v České republice bezemisní elektřinu ze slunce už čtvrt století. V dalších letech plánuje výstavbu nových bezemisních obnovitelných elektráren o výkonu tisíců MW, které by společně s novými jadernými zdroji měly posílit energetickou nezávislost země.

21. 9. 2022

Zahraniční aktivity
Teplárenství
Produkty a služby

První loď s LNG pro Česko dorazila do nizozemského Eemshavenu

První LNG terminál zprovozněný v Evropě po začátku války na Ukrajině postupně přechází do plného provozu. Po slavnostním otevření terminálu 8. září a příjezdu tankeru Murex s takzvaným zahajovacím cargem dorazila do Eemshavenu také první loď s nákladem zkapalněného plynu pro ČEZ. Jde o tanker Gaslog Georgetown, který připlul ze Spojených států.

20. 9. 2022

Jaderné elektrárny

Do cvičení v Temelíně se zapojí hasiči i záchranáři

Prověřovat reakci na fiktivní pád dopravního letadla do areálu elektrárny si bude tento čtvrtek odpoledne ČEZ v Jaderné elektrárně Temelín. Do cvičení se zapojí i složky Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Sirény energetici spouštět nebudou, lidé ale budou moci zaznamenat přesun techniky Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

19. 9. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO

Mladoboleslavská nemocnice spouští velký projekt energetických úspor. Fotovoltaické panely a další řešení jí uspoří 80 milionů korun

V Oblastní nemocnici Mladá Boleslav začala intenzivní modernizace energetiky. Spotřeba energie se po modernizaci sníží o 20 procent a nemocnice za 10 let trvání projektu uspoří 80 milionů korun. Projekt je realizován formou EPC, to znamená, že dodavatel za výši úspor ručí. Dodavatelem je společnost ENESA z holdingu ČEZ ESCO, která nemocnici ve smlouvě garantuje roční úsporu nákladů na energie za téměř 8 milionů korun.

16. 9. 2022