Tiskové zprávy str. 2

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Dodavatel poslední instance (DPI)

ČEZ ještě jednou „buší na dveře“ téměř 4 500 klientů, kterým už za tři týdny skončí režim dodávek poslední instance

Bývalým klientům společností ze skupiny Bohemia Energy skončí režim dodávek poslední instance už 14. dubna, jen o pět dní později čeká totéž zákazníky Kolibřík Energie. Uplyne totiž legislativní lhůta šesti měsíců, která dodávky energií tímto způsobem zaručuje. ČEZ služby DPI stále poskytuje cca 4 500 klientům těchto společností. Pokud ale neuzavřou včas standardní smlouvu o dodávkách elektřiny, hrozí jim po uplynutí lhůty neoprávněný odběr a následné odpojení.

25. 3. 2022

Produkty a služby
Dodavatel poslední instance (DPI)

ČEZ podepsal s Ministerstvem práce a sociálních věcí a Úřadem práce ČR memorandum o spolupráci: pracovníci úřadů práce budou kontaktovat lidi, kterým končí režim DPI a hrozí přerušení dodávek

ČEZ Prodej, ostatní dodavatelé poslední instance, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Úřad práce ČR podepsaly memorandum o spolupráci s cílem ochránit odběratele v režimu DPI ohrožené přerušením dodávek. Zákazníky ze sociálně slabých skupin, kterým z důvodu konce režimu DPI hrozí přerušení dodávky elektřiny, budou kontaktovat sociální pracovníci místního úřadu práce, aby jim pomohli situaci urychleně řešit.

8. 3. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Produkty a služby
Ostatní
Dodavatel poslední instance (DPI)

ČEZ Prodej nabízí zákazníkům odcházejícím z DPI splátkové kalendáře. Využilo je už přes 3 100 zákazníků

Zákazníci ČEZ, kteří odcházejí z režimu DPI, mohou požádat o individuální splátkový kalendář. Společnost jim částku rozdělí po částech do dalších záloh, tak aby se finanční zátěž rozpustila do delšího časového období. Nabídku zatím využilo přes 3 100 zájemců. Splátkový kalendář ČEZ Prodej je bezúročný, odběratelé tak nezaplatí ani korunu navíc. ČEZ Prodej také pokračuje v informační kampani, jejímž cílem je přesvědčit zbývající tisíce lidí, kteří stále zůstávají v režimu DPI, aby jej co nejrychleji opustili.

1. 3. 2022

Dodavatel poslední instance (DPI)

Přijďte na pobočku: ČEZ spouští další kolo kampaně zacílené na odběratele, kteří zůstávají v DPI. K odchodu zbývají necelé dva měsíce

V režimu dodavatele poslední instance zůstává u ČEZ Prodeji déle než čtyři měsíce po pádu Bohemia Energy a jiných dodavatelů přes 9 000 odběratelů. Čas na uzavření standardní smlouvy se přitom rychle krátí – ze zákona totiž mohou v DPI odběratele zůstat maximálně půl roku. ČEZ Prodej proto nyní prostřednictvím e-mailů a SMS zpráv tyto zákazníky vyzývá, aby svou situaci začali co nejrychleji řešit. Připraveni jsou i pracovníci v call centrech, zákaznických centrech a na pobočkách. Z DPI u ČEZ již odešlo nebo odchází na standardní smlouvu 373 000 zákazníků, tedy 98 %.

15. 2. 2022