Tiskové zprávy str. 3

Udržitelný rozvoj a ESG
Produkty a služby
Ostatní
Distribuce
Dodavatel poslední instance (DPI)

Z 10 000 na pět desítek: ČEZ už dohledal 99,5 % odběratelů, kterým se nedařilo doručit informaci o tom, že jsou v režimu DPI

Masivní informační kampaň, obvolávání i opakované osobní pochůzky po odběrných místech nesou své ovoce. Z původních 10 000 odběratelů, od kterých se vrátily dopisy informující o režimu DPI, zbylo zhruba pět desítek. Ty se ČEZ pokusí zkontaktovat ještě jiným způsobem, například pochůzkou v jiný den a čas. Na některých zbývajících adresách však pracovníci ČEZ narazili na plné schránky s velkým množstvím nedoručené pošty, takže se s největší pravděpodobností jedná o místa, kde dlouhodobě nikdo nepobývá. I nadále ČEZ apeluje, aby lidé zejména u svých starších známých a příbuzných ověřili, zda náhodou do režimu DPI nespadají, případně zda situaci řeší. Z DPI u ČEZ již odešlo nebo odchází na standardní smlouvu přes 96 % odběratelů. Stále ale zbývají tisíce domácností, které nepodnikly žádné kroky ke změně.

1. 2. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Produkty a služby
Ostatní
Ekonomické a finanční zprávy
Dodavatel poslední instance (DPI)

Poločas DPI: z ČEZ už přešlo na standardní smlouvu 95 % odběratelů. Nabídku splátkových kalendářů využilo 1 500 lidí

Během čtvrt roku přešlo z režimu dodavatele poslední instance u ČEZ Prodej na standardní smlouvu téměř 365 tisíc odběratelů, tedy 95 % celkového počtu. Procentuální podíl ovlivňují postupné konce dalších dodavatelů, které do režimu DPI uvalují nové zákazníky. Více než 331 tisícům odběratelů už také ČEZ Prodej vystavil závěrečné vyúčtování. I přestože průměrná výše fakturace DPI na nejběžnějších sazbách činí 1 480 Kč, nabízí ČEZ Prodej zákazníkům odcházejícím z DPI možnost rozložit si závěrečné vyúčtování do více plateb. Individuální splátkový kalendář poskytla společnost již téměř 1 500 lidí.

18. 1. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Distribuce
Dodavatel poslední instance (DPI)

ČEZ osobně obchází stovky odběratelů, kterým se nedaří doručit informace o tom, že jsou v režimu DPI

Zástupci ČEZ osobně obcházejí odběratele, kterým se kvůli neaktuální databázi kontaktů od Bohemia Energy nepodařilo doručit dopisy informující o pravidlech režimu DPI. ČEZ Prodej se podařilo už předtím počet těchto zákazníků výrazně snížit. Původně se vrátilo od těchto zákazníků cca 10 000 nedoručených dopisů, postupně se díky informační kampani podařilo tento počet snížit na cca 1 500 domácností. Osobní pochůzky jsou dalším nástrojem, jak se ČEZ snaží odběratele ochránit před cenovým šokem. Zatím se podařilo takto kontaktovat téměř 900 dosud „nedohledatelných“ odběratelů.

28. 12. 2021

Produkty a služby
Dodavatel poslední instance (DPI)

ČEZ rozesílá vyúčtování režimu DPI prvním zákazníkům, průměrná faktura je kolem 1 200 korun

• ČEZ Prodej rozeslal vyúčtování prvním zákazníkům, kteří již odešli z režimu DPI

• Celkem ČEZ Prodej vystavil už 130 000 faktur, tedy více než třetinu z celkových 376 000

• Faktury za dobu v DPI zákazníci dostávají zhruba po třech týdnech od přechodu na standardní produkty

• Výše fakturace pro nejrozšířenější sazbu D02 nyní činí zhruba 1 200 korun

• V režimu DPI je u ČEZ prodej momentálně méně než 10 % z původních odběratelů

Zákazníkům, kteří již přešli z režimu dodávek poslední instance na výhodnější standardní smlouvu, začala společnost ČEZ Prodej v těchto dnech rozesílat vyúčtování za dobu strávenou v DPI. Zatím ČEZ Prodej vystavil cca 130 000 faktur, další desítky tisíc budou následovat tak jak postupně odběratelé přechází na standardní produkty. Zákazníci s nejrozšířenější základní sazbou D02 zaplatí v rámci této rozesílky za období v DPI cca 1 200 korun.

13. 12. 2021