Tiskové zprávy str. 6

Produkty a služby
ČEZ Prodej

Mobil od ČEZ: dvojnásobek dat za stejnou cenu. Neomezené tarify teď nabízí za nejvýhodnější cenu na trhu

Mobil od ČEZ spouští nové neomezené tarify s významným navýšením objemu dat – zákazníci za stejnou cenu získají podle vybraného produktu buď dvojnásobek dat, nebo rovnou data neomezená. V rámci nabídky neomezených tarifů je tak Mobil od ČEZ v průměru o třetinu levnější než veřejné nabídky velkých mobilních operátorů.

5. 5. 2023

Produkty a služby
ČEZ Prodej

ČEZ Prodej letos už potřetí snižuje ceny elektřiny i plynu

Společnost ČEZ Prodej plní svůj slib a s ohledem na vývoj cen na trhu od 15. května opět zlevňuje ceníky u elektřiny i plynu. Tento rok už potřetí. Nově ČEZ Prodej v průměru zlevňuje elektřinu o 350 korun za MWh a plyn o 300 korun za MWh. Obě komodity tak už v prvním roce fixace vyjdou o 510 korun levněji, než jsou vládní stropy, v dalších letech jejich ceny dál klesají.

4. 5. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
Produkty a služby
Kogenerace
ČEZ ESCO
Elektrárny
Distribuce
ČEZ Prodej

ČEZ představil starostům své plány na ozelenění moravskoslezské energetiky i možnosti, jak mohou obce ušetřit

Zástupci nejvýznamnějších firem Skupiny ČEZ představili více než stovce moravskoslezských starostů, místostarostů a městských energetiků své plány do dalších let. Mezi hlavní témata patřil malý modulární reaktor, který by mohl nahradit uhelné bloky dětmarovické elektrárny, budování větrných parků a fotovoltaických elektráren mimo jiné na Opavsku a Bruntálsku nebo digitalizace distribuční sítě. Řešily se také ceny elektřiny a úsporné programy, které ČEZ městům a obcím nabízí, především výstavba veřejného osvětlení nebo fotovoltaiky bez nutnosti vstupních nákladů na investice.

3. 5. 2023

Ekonomické a finanční zprávy
ČEZ Prodej

Vyjádření ke statistikám cen plynu publikovaných Eurostatem

V případě našeho portfolia cenu uváděnou Eurostatem (4 662 korun) platilo ve druhé polovině loňského roku jen 4,8 procenta zákazníků. Průměrná cena placená našimi zákazníky byla 2 519 korun včetně regulované složky a daní. Nárůst oproti prvnímu pololetí roku 2022 byl 42 procent a meziroční nárůst 87 procent (nikoliv 231 procent).

26. 4. 2023