Tiskové zprávy

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny

Na Dlouhých stráních začala odstávka, probíhají opravy za 40 mil. Kč

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně zahájila pravidelnou letní odstávku, která potrvá až do prvního červencového týdne. Chystají se drobné opravy a údržba i některé významnější investice celkem za 40 milionů korun. Na všem se budou podílet desítky lidí z 12 externích firem, zásadní proto bude organizace práce a dodržování hygienických opatření. „Logistika bude důležitá. Snažíme se zajistit, aby se jednotlivé pracovní skupiny pokud možno nepotkávaly a aby se lidé z externích firem nemíchali s pracovníky elektrárny, zároveň ale musí dobře fungovat vzájemná komunikace a výměna informací,“ řekl šéf elektrárny Vítězslav Chmelař.

25. 5. 2020

Produkty a služby
Elektromobilita

Ve Středočeském kraji „natankovali“ e-řidiči u stojanů Skupiny ČEZ celkem 67 552 kWh

Střední Čechy kraj - Objem elektřiny odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic Skupiny ČEZ v průběhu 1. čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostl o více než 54 %, na téměř 600 tisíc kWh. Odběry v březnu, který byl z větší části poznamenán vyhlášeným nouzovým stavem v ČR, činily více než 158 tisíc kWh, což je o 13 % meziročně více. Ve Středočeském kraji se v současné době nachází 19 dobíjecích míst s celkem 28 stojany. V období leden-březen u nich e-řidiči „tankovali“ celkem 4 562x s celkovým odběrem 67 552 kWh, což představuje 1 876 plně dobitých e-vozů střední třídy s kapacitou baterie 36 kWh.

20. 5. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Charita a sponzoring

Beskydská chata Prašivá vyměnila díky Nadaci ČEZ starý kotel za tepelné čerpadlo

Starý kotel na fosilní paliva už bude na beskydské chatě Prašivá sloužit jen jako nouzová záloha, teplo a teplou vodu teď začalo vyrábět moderní tepelné čerpadlo. Provozovatelé a Klub českých turistů touto investicí opět posílili svůj důraz na fungování chaty v souladu s přírodou a ekologickými principy. Na pořízení a instalaci čerpadla jim přispěla Nadace ČEZ, Moravskoslezský kraj a okolní obce.

20. 5. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Modernizace na Slapech míří do finiše, na svém místě je 250tunový rotor. Ekologičtější elektrárna uspoří vodu i maziva a zvýší bezemisní výrobu.

Vodní elektrárna Slapy bude brzy ze 2/3 jako nová. Dokončení modernizace soustrojí TG1 se uložením rotoru generátoru dostalo do poslední etapy. Po skončení akce letos v létě se zvýší účinnost této části elektrárny o cca 4 procenta, což přinese nárůst roční produkce o 10 milionů kWh. Na Slapech, druhé největší vltavské elektrárně, vyrábějí bezemisní elektřinu tři 48MW soustrojí. Soustrojí TG3 bylo zmodernizováno už v roce 2011, poslední – TG2 – přijde na řadu začátkem příštího roku.

20. 5. 2020