Tiskové zprávy

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Zahraniční aktivity
Produkty a služby

ČEZ pomůže snižovat emise v letecké dopravě – podílí se přes Sunfire na výstavbě první továrny na zelené letecké palivo v Evropě

Společnost Sunfire je jedním ze čtyř zakladatelů společného podniku Norsk e-Fuel, který chce letecký benzín nahradit čistým vodíkovým palivem. Do roku 2026 by měl první komerční závod v Evropě vyrábět 100 milionů litrů obnovitelného leteckého paliva ročně. Ušetřit tak má každý rok až 250 000 tun CO2. Sunfire, v níž Skupina ČEZ vlastní minoritní podíl přes Inven Capital, dodá elektrolyzér pro výrobu vodíku, klíčového komponentu paliva.

3. 7. 2020

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektromobilita

McDonald´s ve spolupráci s ČEZ instaloval už 20 rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Nejnovější fungují na D11.

Restaurační síť McDonald´s umožňuje svým zákazníkům z řad řidičů elektromobilů rychlé dobití baterií vozů. Ve spolupráci se Skupinou ČEZ průběžně pokračuje ve zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější stojany fungují v areálu restaurace na 35. km dálnice D11 u Vrbové Lhoty ve směru na Hradec Králové. Celkem McDonald´s ve spolupráci s ČEZ instaloval už 20 rychlodobíjecích stojanů v 11 lokalitách v šestici krajů České republiky. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).

2. 7. 2020

Jaderné elektrárny

Temelín zpřístupnil lékařskou a zubařskou péči i lidem z okolí. Současně posílil ochranu pro virovým onemocněním

Nového praktického a zubního lékaře mohou využívat lidé z okolí elektrárny Temelín. ČEZ totiž temelínského závodního lékaře a podnikovou zubařku přesunul mimo střežený prostor areálu elektrárny. Vedení jihočeského elektrárny chce lékařské a zubařské služby zpřístupnit také lidem ze svého okolí. Vedle toho posiluje i ochranu proti virovým onemocněním.

1. 7. 2020

Ostatní

Virtuální realita na Hučáku – to musíte vidět

Hradec králové 30. 6. 2020 – Vracíme se do normálu - úderem 1. července mohou návštěvníci opět zavítat do všech Infocenter Skupiny ČEZ. Během nucené přestávky nezahálelo ani Infocentrum ČEZ na Hučáku v centru Hradce Králové. Jednou z nových atrakcí, kterou si nesmíte nechat ujít je virtuální realita.

1. 7. 2020