Tiskové zprávy

Elektrárny

První blok vodní elektrárny Orlík po loňských povodních opět v provozu

Po více než roce byl dnes předán do dispečerského řízení první ze čtyř bloků vodní elektrárny Orlík. Po loňských ničivých povodních, kdy většina vodních elektráren vltavské kaskády byla vyřazena z provozu a elektrárny Orlík a Štěchovice byly zcela poničeny, prošel stroj komplikovaným procesem opravy a obnovy. Po 16 měsících vynucené odstávky byla opět zahájena výroba na nejvýznamnější a největší elektrárně vltavské kaskády (výkon 4 x 91 MW) .

19. 12. 2003

Ostatní

Kontrola MAAE dnes na Temelíně skončila svou práci

Dnes v poledne skončí svou týdenní práci zahraniční experti MAAE při tzv. následné prověrce OSART. Při prověrce pětičlenný tým posoudil, zda a jakým způsobem byla respektována navržená doporučení prověrky OSART z února 2001. Podle vedoucího expertního týmu Johna Cooka (USA) bylo vedení elektrárny velmi vstřícné k doporučením a návrhům předchozí prověrky OSART z února 2001. ?V elektrárně Temelín pečlivě prostudovali doporučení a návrhy z roku 2001 a vypracovali řadu programů na jejich řešení. Realizace opatření uspokojivě pokračuje ve všech záležitostech, na něž minulá prověrka upozornila, a svědčí o zodpovědné snaze pracovníků z Temelína zajistit jeho úspěšný provoz,? uvedl šéf expertů.

12. 12. 2003

Elektrárny

Energetická společnost ČEZ projevila zájem o Slovenské elektrárne

Energetická společnost ČEZ dnes oficiálně předala slovenskému Fondu národního majetku tzv. ?Letter of intent? ? vyjádření zájmu účastnit se privatizačního procesu na Slovenské elektrárne, a.s. ČEZ projevil zájem o Slovenské elektrárne jako celek, o všechny její části, včetně jaderné energetiky.

5. 12. 2003

Elektrárny

Skupina ČEZ je největší výrobce elektřiny v malých vodních elektrárnách

Instalovaný výkon všech malých vodních elektráren Skupiny ČEZ dosahuje celkem 59,7 MW ( 0,5 % instalovaného výkonu Skupiny ČEZ). Skupina ČEZ je tak největším výrobcem elektřiny z malých vodních elektráren (MVE) v ČR.

1. 12. 2003