Tiskové zprávy str. 1508

Ekonomické a finanční zprávy

ČEZ obdržel souhlasné stanovisko ÚOHS k propojení ČEZ a distributorů

Energetická společnost ČEZ dnes obdržela souhlasné stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ke spojení ČEZ a distribučních společností, které schválila vláda ČR. Souhlasné stanovisko bylo vydáno s podmínkami. S textem rozhodnutí nebyl ČEZ předem seznámen.

11. 12. 2002

Ostatní

V západní Evropě je propojena výroba a distribuce elektřiny

Propojením ČEZ a distributorů se vrací česká elektroenergetika mezi vyspělé západoevropské státy. Pokud se podíváme na mapu Evropy, pak majetkové provázání významných výrobců elektřiny s distribučními společnostmi je ve vyspělých zemích Evropy zcela běžné.

10. 12. 2002

Ostatní

Hospodářské výsledky energetické firmy ČEZ za 1. ? 3. čtvrtletí 2002

Zisk před zdaněním mírně vzrostl o 2 procenta a dosáhl výše 7,7 mld.Kč, ale čistý zisk kvůli vyšší záloze na daň z příjmu poklesl o 16 % na 5,4 mld. Kč

30. 10. 2002

Ostatní

V čele úseku distribuce ČEZ, v případě propojení, stane Henning Probst

V souvislosti s připravovanou intergací ČEZ s osmi distribučními společnostmi hodlá elektrárenská společnost ČEZ od 1. ledna 2003 zřídit nový úsek hlavní správy, jehož oblast činnosti by se zaměřila na problematiku distribuce. Vedení úseku distribuce se má ujmout Henning Probst. Vše je podmíněno kladným stanoviskem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně, který nyní celou integraci ČEZ a distributorů posuzuje.

25. 10. 2002