Tiskové zprávy str. 1530

Ostatní

ČEZ vloni investoval více než miliardu korun do ekologie

Elektrárenská společnost ČEZ, a. s., vloni investovala podle předběžných výsledků více než miliardu korun do programů souvisejících s ochranou životního prostředí. Tyto investice se týkaly především nakládání s odpady v uhelných elektrárnách (suché odběry popílku, rekultivace skládek a odkališť), úprav vodního hospodářství elektráren nebo další optimalizace provozů. ČEZ pokročil i v projektu spalování biomasy a alternativních paliv.

17. 1. 2002

Elektrárny

Aleš Tomec novým ředitelem vodních elektráren

Představenstvo ČEZ na svém pondělním zasedání souhlasilo s jmenováním pana Aleše Tomce do funkce ředitele organizační jednotky ČEZ, a. s., Vodní elektrárny. Tato funkce byla panu Tomcovi nabídnuta v okamžiku jeho odchodu z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele ČEPS, a. s. Aleš Tomec se své nové funkce ujal s účinností od 15. ledna 2002.

16. 1. 2002

Elektrárny

Role ČEZ v rámci české elektroenergetiky se může změnit

Společnost ČEZ zaznamenala rozhodnutí vlády zrušit tendr na privatizaci ČEZ a šesti distribučních společností.

11. 1. 2002

Elektrárny

Pět elektráren ČEZ obdrželo certifikát EMS

Pět elektráren, patřících společnosti ČEZ, včera obdrželo mezinárodní certifikát systému řízení ochrany životního prostředí EMS (Environmental Management System). Osvědčení, vydané certifikační firmou Det Norske Veritas, získaly elektrárny Tušimice, Chvaletice, Počerady, Dětmarovice a Dukovany.

20. 12. 2001