Tiskové zprávy

Elektrárny

Podezřelý balíček prověřil v rámci cvičení havarijní připravenost energetiků

Horní Počaply - Reakce personálu v případě nálezu nástražného výbušného systému v prostorách hlavní výrobní technologie 500 MW bloku byla námětem letošního havarijního cvičení v lokalitě Elektrárny Mělník. Vše začalo nálezem podezřelého zavazadla, silně připomínající nástražný výbušný systém, který objevil zaměstnanec provozu při jedné z kontrol elektrárenské technologie. Okamžitě informoval směnového inženýra, který následně postupoval dle plánu havarijní připravenosti.

29. 7. 2020

Charita a sponzoring

Nové sportoviště od Nadace ČEZ mají v Květné

Hradec Králové, 29. července 2020 – Obec Květná nedaleko Poličky se pyšní novým multifunkčním sportovním areálem s tenisovými kurty. Nadace ČEZ přispěla na výstavbu částkou 300 tisíc korun.

29. 7. 2020

Udržitelný rozvoj
Elektromobilita

Se zelenou energií od ČEZ 214krát kolem Země. Elektromobily v 1. pololetí odebraly rekordních 1,1 milionu kWh

Elektrická auta odebrala v letošním 1. pololetí u stojanů ČEZ o 31 % více energie než za stejné období loňského roku, bylo to téměř 1,1 milionu kWh. Využívání sítě veřejných dobíjecích stanic rozmístěných od Mariánských Lázní až po Třinec šlo nahoru navzdory protipandemickým omezením. Nejčastěji řidiči e-aut doplňovali baterie svých vozů v pražských lokalitách. ČEZ aktuálně po celé České republice provozuje 216 veřejných dobíjecích stojanů, tj. zhruba polovinu všech tuzemských profesionálních stanic. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF) a Operačnímu programu Doprava.

27. 7. 2020

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Futuremotion
ČEZ ESCO
Elektromobilita

Ostrava mě pět nových rychlodobíječek pro elektromobily, dvě přímo před krajským úřadem

Počet elektromobilů i veřejných dobíjecích stanic rychle roste nejen ve světě, ale také v rámci České republiky i Moravskoslezského kraje. Příkladem je pět nové rychlodobíjecí stanice, které instalovala Skupina ČEZ v Ostravě, z toho dvě před Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a tři u Kauflandu v Ostravě-Zábřehu.

27. 7. 2020