Tiskové zprávy

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny

Dlouhé stráně: Koronavirus snížil návštěvnost o 63 %, prázdniny jsou naopak historicky nejsilnější

Počet návštěvníků přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně se v prvním pololetí kvůli koronavirovým omezením meziročně snížil o 62,8 procenta na 10.325 lidí, od počátku prázdnin ale počet turistů výrazně roste. Jen během prvního prázdninového měsíce absolvuje prohlídku podzemních útrob elektrárny kolem 7 tisíc lidí, což je oproti loňskému červenci nárůst více než o pětinu.

26. 7. 2020

Jaderné elektrárny

V Temelíně začali se zavážením paliva

V jihočeské jaderné elektrárně začala další významná etapa letošní odstávky. 163 souborů, z toho 42 zcela nových, zavezou energetici do reaktoru druhého bloku. Manipulace s palivem budou trvat několik dní.

24. 7. 2020

Charita a sponzoring

Nejdek má díky Nadaci ČEZ již dva bezpečné Oranžové přechody

Nejdek – Druhý Oranžový přechod mají v krušnohorském Nejdku na Karlovarsku. Stejně jako ten první se nachází na hlavní třídě - poněkud více protáhlém náměstí Karla IV., konkrétně před kinem. Přechod je rovněž hojně využíván těmi, co mají namířeno na městský úřad, do infocentra či za nákupy na druhé straně hojně frekventované komunikace. Ta je totiž využívána nejen místními motoristy, ale rovněž chataři a chalupáři či obyvateli ve výše položených osadách a obcích Krušných hor. Podstatnou část finančních prostředků, a to 110 120 korun, získalo město Nejdek od Nadace ČEZ, která každoročně vyhlašuje grantové řízení právě s názvem Oranžový přechod.

24. 7. 2020

Ostatní

Autokino v Temelíně představí obří obrazovku. Napájet ji bude přímo jaderná elektrárna.

Jednu z největších obrazovek ve střední Evropě představí unikátní projekt autokina v areálu Jaderné elektrárny Temelín.

23. 7. 2020