Tiskové zprávy

Futuremotion
Elektromobilita

Skupina ČEZ na Mezinárodním strojírenském veletrhu i s elektromobilem

51. Mezinárodní strojírenský veletrh představuje možnost nahlédnout do blízké i vzdálenější budoucnosti energetiky. Společnost ČEZ ve svém stánku připravila fanouškům technických energetických inovací překvapení i soutěž o zajímavé ceny. Zveme vás tímto všechny ve dnech 14.9. – 18.9 každý den od 9 do 18 hodin do areálu BVV v Brně.

10. 9. 2009

Futuremotion
Elektromobilita

Investoři dávají miliardy do výstavby příbřežních větrných elektráren

Finanční krize není jediným důvodem, proč se off-shore větrné elektrárny stavěly v minulých měsících mnohem pomaleji, než byly původní plány. Projekty větrníků na otevřeném moři se jako všechny nové technologie potýkají s dětskými nemocemi. Oznámení o masivních investicích do jejich výstavby v poslední době však dávají tušit, že energetické společnosti na odstranění technologických nedostatků intenzivně pracují.

10. 9. 2009

Futuremotion
Elektromobilita

Skupina ČEZ zahájila pilotní projekt na podporu elektromobility. V rámci projektu zapůjčí první 2 testovací elektromobily Domovu Sue Ryder

Společnost ČEZ dnes oznámila záměr podpořit rozvoj elektromobility v České republice. Jako jedna z prvních evropských energetických firem zahájí pilotní projekt zahrnující rozvoj infrastruktury, která je nezbytná pro širší uplatnění elektromobilů. Součástí pilotního projektu je i zapůjčení elektromobilů neziskovým organizacím.

23. 6. 2009