Tiskové zprávy

Charita a sponzoring

Ve městě na soutoku Labe s Vltavou mají nové Oranžové přechody

Mělník – Sedm Oranžových přechodů, jejichž nasvícení finančně podpořila Nadace ČEZ, má již město Mělník. Dva z nich byly oficiálně zprovozněny ve čtvrtek 23. července. Nacházejí se zhruba 300 metrů od sebe v Bezručově ulici, která patří mezi nejfrekventovanější komunikace ve městě. Osadit oba přechody novými bezpečnostními prvky stálo zhruba 210 000 korun. Nadační příspěvek činil 120 000 korun.

23. 7. 2020

Charita a sponzoring

Rušná komunikace v Příbrami má nový Oranžový přechod

Příbram – Více než šest tisíc vozidel projede denně oběma směry ulicí Čs. Armády v Příbrami. Přechod přes komunikaci, který se nachází v blízkosti autobusového nádraží a finančního úřadu, tak dosud nebyl příliš bezpečný pro chodce. Na základě doporučení Dopravního inspektorátu Policie ČR, se proto vedení města rozhodlo přechod vybavit bezpečnostními prvky, včetně jeho nasvícení. Na realizaci tohoto projektu přitom Příbram získala 120 000 korun od Nadace ČEZ v rámci grantu Oranžový přechod.

22. 7. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Infocentrum na Hučáku přivítalo 150 tisícího návštěvníka

Hradec Králové – Zájem o návštěvu Informačního centra obnovitelných zdrojů na Hučáku nezastavilo ani omezení provozu a vše se vrací do normálu. Mohli jsme proto přivítat 150 tisícího návštěvníka, který se radoval z dárků, které pro něho připravili průvodci.

17. 7. 2020

Charita a sponzoring

Moravskoslezský kraj: Zaměstnanci ČEZ získali přes půl milionu pro organizace, kde pomáhají

Zaměstnanci Skupiny ČEZ z Moravskoslezského kraje získali 587 tisíc korun pro 20 neziskových organizaci, ve kterých pomáhají jako dobrovolníci. V rámci takzvaných zaměstnaneckých grantů podpoří Nadace ČEZ například rozšíření pojízdné kavárny Mental Café o prodej kopečkové zmrzliny, obnovu skautské táborové základny, nákup osvětlení pro amatérské divadlo, opravu altánu v areálu TJ Sokol Rychvald, nákup nových lan a karabin pro malé horolezce z Karviné i nových dresů pro mladé ostravské basketbalistky.

16. 7. 2020