Tiskové zprávy

Ostatní
Charita a sponzoring

V Plzeňském kraji uspělo v grantové řízení Stromy šest žadatelů

Plzeňský kraj - V rámci grantového řízení Stromy schválila letos Nadace ČEZ, včetně jarního grantu, 95 žádostí o novu či obnovující výsadbu zeleně. Celkem tak uvolnila 8 007 862 koruny, což je nejvyšší částka za posledních sedm let. Grant Stromy Nadace ČEZ pomáhá zkrášlovat českou krajinu již devět let. Za tu dobu bylo podpořeno 549 projektů v hodnotě za bezmála 60 milionů korun. Letos navíc Nadace ČEZ rozšířila okruh možných žadatelů a kromě dosavadní liniové výsadby (aleje, stromořadí, větrolamy) tak podpořila i sázení v parcích, sadech, veřejných zahradách a dalších přírodních lokalitách. Že šlo o krok správným směrem, dokazuje téměř dvojnásobný počet schválených žádostí oproti loňskému roku.

10. 9. 2020

Ostatní
Charita a sponzoring

Mladý pár supů himalájských má nový domov

Ústí nad Labem – Nový domov má v ústecké zoo pár supů himalájských. Na bytelné zasíťování voliéry přitom přispěla finančně Nadace ČEZ. Respektive všichni ti, co se rozhodli pomoci zoologické zahradě prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Potřebných necelých čtyřicet tisíc korun se díky sportující veřejnosti a také samotných zaměstnancům podařilo vybodovat prakticky během pouhých tří dnů.

10. 9. 2020

Ostatní
Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Výstava Voda a civilizace se přesunula do Vysokého Mýta

Hradec Králové, 10. září 2020 – Unikátní výstava fotografií a výzkumů Voda a civilizace se přesunula do Vysokého Mýta. Velkoplošné panely, v noci nasvícené, můžete vidět na náměstí Přemysla Otakara II. v centru Vysokého Mýta. Výstavu otevřela slavnostní vernisáž za účasti starosty města Františka Jiraského, zástupců města, zástupců Senátu ČR, Ministerstva životního prostředí a Vyšší odborné školy stavební a Střední školy stavební Vysoké Mýto a významných firem regionu. Hlavním partnerem putovní výstavy Voda a civilizace je skupina ČEZ.

10. 9. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Ekonomické a finanční zprávy
Udržitelný rozvoj
Zahraniční aktivity

Německá solární platforma Zolar meziročně zdvojnásobila tržby, ČEZ v ní prostřednictvím Inven Capital navyšuje svůj podíl

Rok po nákupu minoritního podílu v německé společnosti Zolar stojí venture kapitálový fond Skupiny ČEZ Inven Capital v čele investorů navyšujících svou finanční účast o dalších 15 milionů euro. Zolar dokázal i přes epidemii koronaviru zdvojnásobit své roční tržby a má ambice rozšířit svou působnost nejen na území Německa, ale i expandovat do zahraničí. Získané peníze využije na posílení své unikátní platformy, která propojuje zájemce o fotovoltaiku a bateriové systémy s dodavateli a instalačními firmami.

10. 9. 2020